اخبار مهم
Home / بارداری / دکوراسیون اتاق نوزاد، کارِ سخت ولی دوست داشتنی
349x400xz1_m.jpg.pagespeed.ic_.g7iolyETHA.jpg

دکوراسیون اتاق نوزاد، کارِ سخت ولی دوست داشتنی

هریس پویا: تزیین اتاق کودک کاری هیجان‌انگیز و در عین حال دلهره‌آور است. شاید برای خرید وسایل اتاق کودک هیجان‌زده باشید، یا شاید در چیدن آن احساس گیجی کنید. ما در این‌ جا چند نکته که باید هنگام آماده کردن اتاق کودک به آن توجه کنید را آورده‌ایم.

 

نور چراغ در اتاق کودک چگونه باشد؟

 نور اتاق کودک از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا نور زیاد می‌تواند به چشم‌های او آسیب بزند و از طرف دیگر نور کم نیز به خواب شب او کمک می‌کند. توجه کنید که چراغ سقفی می‌تواند، هنگام تعویض پوشک کودک، به طور مستقیم به چشم‌هایش بتابد و او را آزار دهد، بنابراین بهتر است از چراغ‌های آباژوری استفاده کنید. چراغ‌های مخصوص شب برای زمان خواب کودکان مناسب است زیرا با نور کمی که دارند، هم شما می‌توانید فضای اتاق را ببینید و کودک‌تان را به راحتی در تخت‌اش بخوابانید و هم کودک شما با نور آن بد خواب نمی‌شود. همچنین می‌تواند در جلوگیری از ترس کودکان از تاریکی کمک کند. اگر می‌خواهید از چراغ رو میزی استفاده کنید این موارد امنیتی را در نظر بگیرید:

 

·        تمام سیم‌های برق را جمع و پنهان کنید تا کودک‌تان نتواند به آن دست بزند و آن را بکشد.

·        تمام چراغ‌ها باید در فاصله امنی از پارچه، پرده یا رو تختی قرار گیرد.

·        از لامپ فلورسنت استفاده کنید که داغ نمی‌شود. در این صورت حتی اگر کودک‌تان تصادفی به آن دست زد، صدمه نمی‌بیند.

·        مطمئن شوید چراغ به پریزی وصل است که از دید کودک پنهان است.

·        تمام پریزهای برقی که استفاده نمی‌کنید را بپوشانید.

 

 

 

دیوار اتاق را چگونه تزیین کنید؟

 شاید برای‌تان جذاب باشد که تمام وسایل اتاق کودک را بنفش بخرید اما به خاطر بسپارید که کودک شما زمان زیادی را دراتاق‌اش سپری خواهد کرد و ممکن است علاقه‌اش را به پری‌های جادویی و ماشین‌های مسابقه از دست دهد. در این شرایط برای شما سخت خواهد شد که طرح و رنگ دیوار را به طول کامل تغییر دهید. بنابراین بهتر است رنگ دیوار را سفید کنید سپس آن را هر طوری که می‌خواهید تزیین کنید. پرده، فرش، رو‌تختی و چراغ اتاق را نسبت به دیوار می‌توان آسان‌تر تغییر داد. بنابراین برای راحتی کارتان در آینده به این نکته توجه کنید.

 

برای تزیین دیوار می‌توانید از حروف الفبا، اعداد، نقشه جهان، تصاویر گل، درخت، حیوان یا عکس‌های خانوادگی استفاده کنید. نوشتن اسم کودک‌تان با حروف الفبا ایده خوبی است که کودک‌تان را نیز با تلفظ آن آشنا خواهد کرد. آویزان کردن عکس‌های خانوادگی که در آخر هفته‌ها گرفته‌اید نیز می‌تواند خاطره خوبی برای او بسازد.

 

شما همچنین می‌توانید برچسب‌هایی زیبا بخرید و دیوار اتاق کودک‌تان را با آن تزیین کنید. چسباندن و کندن آن‌ها از دیوار آسان است.

 

 

 

 

 

پرده اتاق

 

یکی از مهمترین عواملی که در اتاق کودک باید به آن توجه کرد، تاریکی اتاق است. کودک با کوچک‌ترین نوری که از پنجره به درون نفوذ کند، بیدار می‌شود، شاید به دلیل تاریکی محض رحم مادر باشد. بنابراین به دنبال پرده‌هایی باشید که نور را از خود عبورنمی‌دهند.