اخبار مهم
Home / قصد بارداری / دوست دارم این ماه باردار بشم
73074_647.jpg

دوست دارم این ماه باردار بشم

سوال مخاطب هریس پویا: پنج سال ازدواج کردم، حدود پنج ماه که جلوگیری ندارم ولی هنوز باردار نشدم، ماه های گذشته با تجویز دکتر قرص متفورمین و کلومیفن خوردم و این ماه برام لتروزول و استرادیول والرات۲ تجویز کرد. دوست دارم این ماه باردار بشم.

پاسخ دکتر اعظم السادات موسوی، متخصص زنان:
برای باردار نشدن عوامل دیگری مانند سن، وضعیت سیکل قاعدگی، وزن، نسبت وزن و قد به هم، سابقه بیماری و مصرف دارو بسیار مهم است که با توجه تمام این عوامل و بررسی سطح هورمون بدن شما مشخص می شود که می توانید باردار شوید یا نه. بنابراین حتما زیر نظر پزشک باشید.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز به هر حال ما نمی توانیم احتمال بارداری را تخمین بزنیم. هر زوج سالمی در هر ماه ۲۴ درصد شانس دارند که با قطع پیشگیری از بارداری و نزدیکی کردن باردار شوند. شانس شما هم برای بارداری اگر مشکل خاصی نداشته باشید چیزی در همین حدود است. اگر پریودتان به تاخیر افتاد حتما تست بتا بدهید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.