اخبار مهم
Home / بارداری / دل درد و کمر درد اوایل بارداری
68705_534.jpg

دل درد و کمر درد اوایل بارداری

سوال مخاطب هریس پویا: من هفته ۶ بارداری هستم. تکرر ادرارم کم شده و حالت تهوع نیز ندارم، اما گاهی وقت ها دل درد و کمر درد دارم. به نظرتون این ها طبیعیه؟ در ضمن دکترم برام شیاف پروژسترون ۴۰۰ تجویز کرد که استفاده کردم. قرص دایمتیکون هم داد اما من نخوردم. آیا با نخوردنش مشکلی پیش میاد برام؟ علائمی که گفتم طبیعیه؟ هفته هشتم هم برام سونو نوشته!

پاسخ دکتر فرزانه جعفری، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
قرص دایمتیکون برای نفخ معده در باردرای تجویز می شود. در صورتیکه بدون نیاز به دارو نفخ و تهوع و درد معده برطرف شده است، دیگر نیاز ب درمان دارویی ندارید. این دردهای گذرا در شروع بارداری طبیعی به نظر می رسد ولی در صورتی که هریک از این دردها تا هفته های متمادی ادامه پیدا کند باید توسط متخصص بررسی شود.
طبق دستور پزشک به درمان حمایت از باردرای ادامه دهید و استراحت داشته باشید و در موعد معین برای سونوگرافی تشکیل قلب جنبن مراجعه کنید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.