اخبار مهم
Home / نوزاد / دردسر دوقلو داشتن
79007_155.jpg

دردسر دوقلو داشتن

سوال مخاطب هریس پویا: پسرهای دوقلو دارم ۷۰ روزه دارم باوزن تولد ۲۵۰۰پ۲۷۰۰ وزن کنونی حدودا ۶کیلو قل کوچکتر مدتی است روزی دو یا سه بار بالا می آورد، می ترسم هنگام خواب بالا بیاره و خفه بشه. هم از شیرحشک تغذیه می کنن هم شیر خودم. سوال دیگه معمولا هفته یک بار شکمشون کار می کنه چرا با اینکه یه جور تغذیه دارن اما مدفوع قل بزرگتر سبز رنگ هست و به شدت بد بو. داروی کامی وی و کولیک اید هم مصرف می کنند.

پاسخ رویا طاهری تفتی،‌ فوق تخصص نوزادان:
با توجه به وزن گیری مناسب آنها احتمالا علت استفراغ یک قل تغذیه زیاد است سعی کنید بیشتر از شیر خودتان تغذیه شوند و علت دیگر این حالت ریفلاکس شیر است که با توجه به وزن گیری مناسب نیاز به درمان دارویی ندارد. زیر سر کودکتان شیب حدود سی درجه داشته باشد. در مورد قل دیگر رنگ سبز مدفوع اهمیت چندانی ندارد ولی بوی بد و قوام آبکی و تعداد دفعات زیاد نیاز به بررسی توسط پزشک دارد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.