اخبار مهم
Home / بارداری / خون ریزی در بارداری، امید به ادامه بارداری!
92842_340.png

خون ریزی در بارداری، امید به ادامه بارداری!

سوال مخاطب هریس پویا: درهفته ۷ بارداری هستم و هفته گذشته خونریزی ام شروع شد. خونریزی روشن و تقریبا متوسط داشتم.  دکتر شیاف پروژسترون تجویز کرد، تنها تغییری که در خونریزی داشتم این بوده که کمتر شده و قهوه ای رنگ هست. هروقت هم دستمال می گذارم آلوده می شود و رشته های خونی قهوه ای  رنگ میبینم و تا امروزهیچ وقت قطع نشده است. سال گذشته هم خونریزی، ولی بیشتر ازاین بار داشتم و قلب جنین تشکیل نشد و سقط کردم، این بار امیدوار باشم؟
پاسخ از دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیزم باید بگویم که تجویز پزشکتان درست است و توصیه می شود که از شیاف استفاده کنید. همچنین چند توصیه دارم از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید، نزدیکی نداشته باشید و استراحت داشته باشید. همچنین باید خاطر نشان کنم که لکه قهوه ای رنگ همیشه نشانه بدی نیست به خصوص که می گویید خون ریزی تان قطع شده است. اما توصیه می کنم حتما تحت نظر باشید و با کمک سونوگرافی پیگیری قلب جنین را انجام دهید. همچنین استرس را از خود دور نگه دارید. 
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.