اخبار مهم
Home / بارداری / خوردن قرص سرماخوردگی در بارداری خطر دارد؟
88590_123.jpg

خوردن قرص سرماخوردگی در بارداری خطر دارد؟

 سوال مخاطب هریس پویا:  من هفته چهاردهم امم. سرما خوردم خیلی عطسه می زنم. آیا قرص سرما خوردگی ضرر داره یا نه؟ خیلی هم گلوم می سوزه و خشک میشه.
پاسخ دکتر الهه رنجبر، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز حتما به پزشک مراجعه کنید، قرص سرماخوردگی نباید مصرف کنید اما طبق نظر پزشک استامینوفن بدون کدئین ضرری ندارد.
پاسخ دکتر زینب السادات موسوی فخر، متخصص زنان و زایمان:
شما باید تحت درمان قرار بگیرید و به متخصص داخلی مراجعه کنید تا معاینه شوید و  اگر دارو یا آنتی بیوتیک لازم دارید مصرف کنید. اگر دچار تب شدید هم باید کنترل شود چون در دوران بارداری مادر نباید تب داشته باشد. در ضمن نگران مصرف دارو هم نباشید چون بعضی از داروهای سرماخوردگی و آنتی بیوتیک ها برای جنین مشکل ایجاد نمی کنند. البته لازم نیست بیش از حد خودتان را نگران کنید چون سرماخوردگی به طور کلی بیماری خطرناکی نیست و داروهایی هم وجود دارد که در طی دوران بارداری می توان برای رفع علائم سرماخوردگی از آنها استفاده کرد اما قبل از شروع مصرف دارو حتما با یک متخصص مشورت کنید تا مشکلی برای جنین به وجود نیاید. در ضمن به هیچ عنوان سر خود آنتی بیوتیک مصرف نکنید چون ممکن است اصلا بیماری شما  ویروسی باشد که در این صورت هیچ احتیاجی به مصرف داروهای آنتی بیوتیک نیست. 
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.