اخبار مهم
Home / نوزاد / خواص شیر مادر، آنچه تازه مادرها باید بدانند
350xNx01-dr-shyr-mdr-chh-chyzhyy-wjwd-drd.jpg.pagespeed.ic_.LbJQ_m3ehe.jpg

خواص شیر مادر، آنچه تازه مادرها باید بدانند

آکادمی اطفال آمریکا به مادران پیشنهاد می‌کند که تا ۶ ماه اول بیش از هر چیز دیگری شیر خود را به کودک بدهند و تا حداقل ۱۲ ماه آن را ادامه دهند. این هم برای مادر و هم برای کودک مفید است. شیر مادر از کودکان در مقابل عفونت‌ها محافظت می‌کند و احتمال ابتلا به مشکلات سلامتی آینده او مثل دیابت، مرض چاقی و آسم را کاهش می‌دهد.

همچنین سرعت توقف خونریزی در مادران را پس از زایمان افزایش می‌دهد. شیردهی ابتلا به سرطان سینه و تخمدان را کاهش می‌دهد و همچنین راهی برای پیوند مادران با فرزندان خود فراهم می‌کند.

 

 

فواید شیردهی بسیار است. شیر مادر منبعی از مواد مغذی برای نوزاد است. بسیاری از مواد موجود در آن از کودک شما در برابر بیماری و عفونت محافظت می‌کند. پروتئین موجود در شیر مادر راحت‌تر از پروتیئن‌های موجود در مواد غذایی یا شیر گاو هضم می‌شود. کلسیم و آهن داخل آن نیز ‌آسان‌تر جذب می‌شود.

در ادامه مطالبی درباره اجزا تشکیل‌دهنده شیر و مواد مغذی که برای کودک‌تان فراهم می‌کند، آورده شده است.

 

پروتئین

شیر مادر از دو نوع پروتئین تشکلیل شده است: وی و کازین. تقریبا ۶۰% آن وی و ۴۰% آن کازین است. این تعادل پروتئین موجب هضم آسان و سریع می‌شود. اگر پروتئین موجود در دستورالعمل تغذیه کودک، کازین بیشتری داشته باشد، هضم آن برای کودک سخت‌تر خواهد بود. تقریبا ۶۰ تا ۸۰% از تمام پروتئین‌های شیر مادر وی است. این پروتئین از عفونت‌ها جلوگیری می‌کند.

در فهرست زیر پروتئین‌های خاصی که در شیر مادر وجود دارد و فواید آن‌ها آورده شده است:

·        لاکتوفرین: مانع از رشد باکتری‌های وابسته به آهن در دستگاه گوارش می‌شود که ارگانیزم‌های خاص را مثل کلیفرم‌ها و مخمرهایی که به آهن احتیاج دارند، مهار می‌کند.

·        ترشحات آی جی ای: در مقابل ویروس و باکتری‌ها از نوزاد محافظت می‌کند، به‌خصوص آن‌هایی که کودک، مادر و خانواده در معرض آن هستند. همچنین او را در برابر باکتری ای کلی و آلرژی‌ حفظ می‌کند.‌ دیگر ایمونوگلوبولین‌ها، از جمله آی جی جی و آی جی ام در شیر مادر از کودک در برابر عفونت‌های باکتریایی و ویروسی محافظت می‌کند. خوردن ماهی مقدار  این پروتئین‌ها را در شیر افزایش می‌دهد.

·        لیزوزیم: آنزیمی است که از نوزاد در مقابل ای کلی و سالمونلا حفاظت می‌کند و همچنین باعث رشد فلور سالم روده و عفونت‌های ضد التهابی می‌شود.

·        عامل‌های بیفیدوس: باعث رشد لاکتوباسیلو می‌شود. لاکتوباسیلو باکتری مفیدی است که از کودک در برابر  باکتری‌های مضر، با ساختن محیطی اسیدی که باعث مرگ آن‌ها می‌شود، حفاظت می‌کند.

 

چربی

شیر مادر چربی‌هایی دارد که برای سلامت کودک ضروری است. همچنین برای رشد مغز، جذب ویتامین‌های محلول در چربی مناسب و منبع اولیه کالری است. زنجیره بلند اسیدهای چرب برای مغز، شبکیه چشم و توسعه سیستم عصبی مورد نیاز است. آن‌ها در مغز در طول سه ماهه آخر بارداری و در شیر مادر نیز یافت می‌شوند.

 

ویتامین

مقدار و نوع ویتامین موجود در شیر مادر به طور مستقیم با ویتامین‌هایی که مادر مصرف می‌کند ارتباط دارد. به همین دلیل است که برای مادر مهم است که مواد مغذی ویتامین‌دار به مقدار کافی بخورد. به علت احتیاج به این ویتامین‌ها، بسیاری از مشاوران شیردهی و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی به مادران توصیه می‌کنند که مصرف ویتامین خود را در دوران شیردهی افزایش دهند.

 

کربوهیدرات

لاکتوز مهمترین کربوهیدراتی است که در شیر مادر یافت می‌شود و تقریبا ۴۰% از کل کالری‌های تولید شده از شیر مادر را تشکیل می‌دهد. لاکتوز به کاهش باکتری‌های ناسالم شکمی کمک می‌کند و باعث جذب بیشتر کلسیم، فسفر و منیزیم می‌شود. او با باکتری‌ها می‌جنگد و رشد باکتری‌های سالم در شکم را افزایش می‌دهد.

 

 شیر مادر بهترین انتخاب است

شیر مادر ترکیبی کامل از پروتئین، چربی، ویتامین و کربوهیدرات است. هیچ چیزی بهتر از آن برای کودک وجود ندارد. لکوسیت سلول‌های زنده‌ای هستند که تنها در شیر مادر یافت می‌شوند. آن‌ها با عفونت‌ها می‌جنگند. وجود آنتی بادی، سلول‌های زنده، آنزیم‌ و هورمون‌ها هستند که شیر مادر را ایده‌آل می‌کنند. موادی که به دستورالعمل تغذیه نمی‌توان اضافه کرد.

از آن‌جا که بسیاری از زنان قادر به شیردهی نیستند یا تصور می کنند که نمی‌توانند، مشاورین شیردهی قادرند تا  حمایت‌های لازم را جهت یادگیری شیردهی به آن‌ها بدهند.