اخبار مهم
Home / نوزاد / خرید لباس نوزاد، نکات مهم
141562_381.jpg

خرید لباس نوزاد، نکات مهم

بچه‌ها چه رنگ‌هايی را دوست دارند؟
کودک لباس را به دليل رنگ‌هاي جذاب و شاد آن دوست دارد. او درباره تناسب رنگ لباس و اينکه آيا چنين رنگي به او مي‌آيد يا نه، چيز زيادي نمي‌داند و به همين دليل ممکن است حتي در يک زمان لباس‌هايي با رنگ‌هاي مختلف و ناهماهنگ را براي پوشيدن انتخاب کند. کودکان بيشتر مايل به پوشيدن رنگ‌هاي قرمز، سبز، نارنجي، زرد، آبي و صورتي هستند.
 
نو بودن لباس
به دليل عقايد و نظراتي که همواره از طرف مردم در مورد لباس نو ابراز مي‌شود، کودک علاقه‌مند به پوشيدن لباس نو است. به‌طور مثال، کودک هنگام خريد يک جفت کفش نو آنها را در همان فروشگاه به پا کرده و مورد استفاده قرار مي‌دهد. لباس بايد طوري باشد که کودک راحت بپوشد و مورد استفاده قرار دهد. چنين لباس‌هايي جاذبه زيادي براي کودک دارند و در تقويت ايجاد حس استقلال در او موثر هستند.
 
تناسب با لباس همبازی ها
بچه‌ها معمولا دوست دارند لباس‌هايشان از نظر رنگ يا مدل مشابه رنگ لباس ديگر همبازي‌هايشان باشد چرا که نمي‌خواهند متفاوت از ديگران به نظر برسند.
 
لباس مورد علاقه
کودک دوست دارد لباس مورد علاقه خود را چند بار پشت سر هم بپوشد. در چنين مواردي او را راحت بگذاريد و به او اصرار بر پوشيدن لباس ديگري به سليقه خودتان نکنيد.
 
بی توجهی به قيمت لباس
کودک تفاوت ميان لباس ارزان قيمت و گران‌قيمت را درک نمي‌کند. بنابراين والدين نبايد حتي در صورت داشتن پول کافي، در خريد لباس‌هاي گران‌قيمت براي فرزندان خود اصرار ورزند، به عوض آن بهتر است اين پول را در موارد ديگري از قبيل هزينه‌هاي آموزشي کودک در کلاس‌هاي گوناگون و مورد علاقه‌اش خرج کنند تا در آينده فردي مفيد براي جامعه‌اش شود. منظور از نخريدن لباس‌هاي گران قيمت، لباس‌هايي است که داراي هزينه‌هاي بسيار بالاتر از اقتصاد خانواده‌ هستند.

پیشنهاد
خرید لباس کودک یکی از دغدغه های والدین است. هیچ وقت از یاد نبرید كه بچه ها زودتر از آنچه شما بتوانید فكرش را بكنید رشد می كنند.از زمانی که مادران متوجه حضور هدایای بهشتی خود می شوند مسایل مهمی در کنار سلامت نوزادان برایشان مطرح می شود که یکی از مهمترین آنها لباس نوزادانشان می باشد، برند بی سی سی اکنون در ده سالگی فعالیت خود می باشد و تا کنون توانسته جایگاهی درخور در بین خانواده ها داشته باشد.