اخبار مهم
Home / نوزاد / خرید لباس نوزاد، مادران بخوانند
152762_505.jpg

خرید لباس نوزاد، مادران بخوانند

   چه چيزهايي بخريم؟
قبل از به دنيا آمدنش به فكرش باشيد. ممكن است يك وقت اشتياقش براي به دنيا آمدن خيلي زياد باشد و زودتر از موعد به دنيا بيايد! نگذاريد او غافلگيرتان كند. شما او را غافلگير كنيد، با تمام لباس‌هايي كه مورد نيازش است به استقبالش برويد. اين ليست را بنويسيد و به همراه داشته باشيد تا در موقع خريد كمك‌تان كند.

   لباس‌هايي كه راحتند
يكي از كارهايي كه بعد از به دنيا آمدن نوزادتان بايد تا مدت‌ها انجام بدهيد، عوض كردن اوست! عوض‌كردن پوشك و ساير لباس‌هاي نوزادان نيازمند اين است كه لباسي مناسب را براي او انتخاب كرده باشيد. لباس‌هايي كه از روي پوشك باز و بسته مي‌شوند انتخاب‌هاي بسيار هوشمندانه‌اي براي كوچولوهاي دوست‌داشتني هستند.

   توجه به فصل تولد

موقع خريد لباس نوزاد، به اين نكته توجه داشته باشيد كه او در چه فصلي به دنيا خواهد آمد، نه اين‌كه اكنون در چه فصلي هستيد. اگر فرزندتان در زمستان به دنيا بيايد اما شما يك لباس نازك را برايش خريده باشيد به اين اميد كه تابستان بعدش آن را مي‌پوشد پول‌تان را دور ريخته‌ايد. چون نوزادان با سرعت شگفت‌انگيزي رشد مي‌كنند. سعي كنيد روي لباس‌هايي سرمايه‌گذاري كنيد كه اصطلاحا از نظر فصلي خنثي هستند، در عوض زماني كه به دنيا آمد سراغ لباس‌هايي برويد كه براي پوشش بيرونش مناسب هستند.

   بايد ايمن باشد
چه لباسي مناسب يك نوزاد است؟ پرسيدن اين سوال معمولا درست از زماني شروع مي‌شود كه جواب تست بارداري مثبت از آب در مي‌آيد. از همان موقع بايد بدانيد چه مجموعه‌اي از لباس‌ها بايد در كمد نوزادتان باشد.لباس يك نوزاد بايد ۲ ويژگي اساسي را داشته باشد:
 1- راحت باشد.
۲- ايمن باشد.

مثلا وقتي قرار است لباس و كالاهاي مربوط به نوزادتان، به‌خصوص لباس و كالاي خوابش را انتخاب كنيد، توجه داشته باشيد كه جنس پارچه‌هاي به كار رفته در آن‌ها ضد‌شعله باشد. اين كار ايمني بيشتر او را فراهم مي‌كند.

   نحوه پوشاندن لباس به نوزادان
يادتان باشد كه براي بيشتر كودكان و نوزادان ۲‌چيز زياد خوشايند نيست: اول حمام كردن و دوم لباس پوشيدن. مادرها ۲ دسته هستند يا آن‌هايي كه از اول شانس همراهي يك پرستار يا يكي از اعضاي خانواده را به‌عنوان كمك دست دارند و دسته دوم آن‌هايي كه دست تنها هستند. براي هر دسته لباس‌هايي را توصيه مي‌كنيم كه جلو باز هستند. موقع پوشاندن اين دسته از لباس‌ها به نوزادتان راحت‌تر خواهيد بود. لباس‌هايي كه قسمت پاييني‌شان هم به‌صورت چسبي بسته مي‌شود حسابي كمك حال‌تان خواهند بود.

اما در مورد بقيه لباس‌ها مثل زيرپوش و بلوزهاي نخي سعي كنيد دست تنها نباشيد. اگر هم تنها هستيد هيچ ايرادي ندارد، فقط سعي كنيد با صبر، حوصله، دقت و ملاحظه خيلي زياد عمليات تعويض لباس را انجام بدهيد. به هيچ‌وجه از لباس‌هايي با يقه‌هاي تنگ استفاده نكنيد چون بچه‌ها را اذيت مي‌كنند.

 در عين حال موقع پوشاندن‌شان با قيافه ناراحت نوزاد روبه‌رو خواهيد شد. نكته آخر اين‌كه درست است كه بدن نوزادان به‌نظر انعطاف‌پذير مي‌رسد اما به اين معني نيست كه موقع تعويض لباس مي‌توانيد آن‌ها را در هر وضعيتي كه مي‌خواهيد قرار دهيد. لباس‌هايي را انتخاب كنيد كه پوشاندن و در آوردن‌شان ساده است. اين‌طوري هم شما لذت بيشتري مي‌بريد هم فرزندتان!

پیشنهاد:
بی سی سی را اکنون کمتر مادریست که نشناسد، از زمانی که مادران متوجه حضور هدایای بهشتی خود می شوند مسایل مهمی در کنار سلامت نوزادان برایشان مطرح می شود که یکی از مهمترین آنها لباس نوزادانشان می باشد، برند بی سی سی اکنون در ده سالگی فعالیت خود می باشد و تا کنون توانسته جایگاهی درخور در بین خانواده ها داشته باشد.

حفظ تاریخ تکوین یک برند دانشی است که در بین برندهای خارجی شیوعی فراوان دارد اما در ایران کمتر برندی را می شناسیم که دست به حفظ این تاریخچه ها زده باشد، بی سی سی اکنون در گامی به سمت پیشرفت و جهانی شدن با استفاده از بخش توانمند بازاریابی و برندینگ خود سعی در حفظ این دستاوردها دارد.

نگرش به این حرفه در خاندان حیدری به زمانی باز می گردد که ایشان در اوایل دهه ۶۰ خورشیدی بر اساس علاقه ی که به هنر خیاطی داشتند رفت و آمدهای زیادی به مغازه ها و کارگاه های خیاطی معروف تهران داشتند.

 
 


یکی از این مغازه ها متعلق به پدر دوست صمیمی ایشان بود و این کارگاه کوچک تاثیر ذهنی عمیقی بر ایشان گذاشت. در ذهن او همیشه شوق داشتن یک کارگاه جریان داشت تا اینکه در سال ۱۳۶۵ بواسطه همکاری یکی از اقوام و مشارکت یکی از دوستانش توانست تولیدی لباسی با نام مقدم ایجاد کند، این همکاری تا سال ۱۳۸۲ ادامه داشت، با پایان یافتن این مشارکت در آذرماه سال ۸۲ ، رویای دوران نوجوانیش وی را به سمت و سوی راه اندازی برندی برای خود انداخت.

نام اولیه که پس از مدت ها تحقیق و مشاوره بدست آمد مرکز پوشاک کودک و یا همان BCC بود که مخفف Baby Clothes Center است. این نام بگونه ای انتخاب شد که در آینده بتواند در سطوح جهانی رخ نمایی کند. خلاقیت و کیفیت از اجزای لاینفک تجارت خانواده حیدری بود و در سال ۱۳۸۴ با ورود امیرحسین فرزند خانواده حیدری به جمع مدیران مجموعه، شکل و ساختار این برند صورتی امروزی و مدرن به خود گرفت.