اخبار مهم
Home / کودک / خرید اسباب بازی، بهترین انتخاب
152802_652.jpg

خرید اسباب بازی، بهترین انتخاب

نخستین ویژگی هر اسباب بازی برانگیختن حس کنجکاوی کودک است؛ به عقیده روانشناسان اسباب بازی خوب نه تنها نباید برای او یادآور بازی خاص بوده و تکراری به نظر برسد،بلکه باید حس کنجکاوی او را برانگیزد. این ویژگی به طور شاخص باید جدا از هر خصوصیت دیگری مدنظر قرار گرفته و اسباب بازی با این ویژگی برای کودک انتخاب شود.

از سوی دیگر هر یک از قطعاتی که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر شیء واحدی رامی سازند؛ باید به تنهایی حس کنجکاوی کودک را برانگیزد. به طور مثال قطعات مختلف یک ماشین مانند چرخ ها، فرمان و… هر یک باید ذهن کودک را به سوی بررسی و سپس نحوه اتصال آن با بخش های دیگر متوجه کند. به این ترتیب کودک با کاربرد بسیاری از قطعات و اشیا نیز آشنا می شود.

اسباب بازی هایی که هر بار بتوان شیء جدیدی را با آن ساخت – مانند انواع لگو (Lego)- بهترین گزینه هستند. خرید انواع عروسک، شخصیت های کارتونی و… که کودک با داستان آنها از طریق تلویزیون یا فیلم آشنا است نیز مناسب است.

چون حس کنجکاوی کودک را برای خلق داستانی جدید تحریک می کند؛ حتی خرید کتاب های نقاشی یا کتاب هایی که با استفاده از برچسب ( عکس برگردان ) شخصیت ها را می توان مشخص کرد: گزینه خوبی است؛ چرا که کودک سعی می کند تا با مراجعه به اندوخته ذهنی خود نکاتی را یادآوری کند. بازی های سازه ای- بازی هایی که کودک با اتصال قطعات به یکدیگر سازه یا ساختار واحدی را می سازد، مانند انواع لگو(lego)- به شدت بر روی ذهن کودک تأثیر مثبت داشته و به خوبی ذهن او را به سوی شناسایی و ساخت تازه ها سوق می دهد.
 
یکی از نکات مورد توجه درباره این بازی ها؛ فعالیت آزادانه ذهن کودک و امکان ساخت وسایل جدید در هر بار بازی با این قطعات است. روانشناسان معتقدند این قبیل بازی ها نه تنها برای کودکان خلاق وسایل بازی بسیار مناسبی است؛ بلکه برای فعالیت کودکانی که ذهن چندان پویا و خلاقی نیز ندارند توصیه می شود چراکه ذهن این کودکان را نیز برای فعالیت تحریک می کند.

اسباب بازی باید پرسش های زیادی را در ذهن کودک ایجاد کند. نو بودن و غیرتکراری بودن اسباب بازی شاخص ترین مشخصه ای است که می تواند ذهن کودک را به پرسیدن و جستجو وادار کند. این نو بودن به معنی خرید دایمی اسباب بازی نیست بلکه به این معنی است که کودک بتواند بارها و بارها بازی جدیدی را با اسباب بازی اش تجربه کند.

حتی عروسک نیز باید از کیفیتی برخوردار باشد که کودک با هر بار دیدن این وسیله ، به سوی بازی با آن جذب شود. در برخی موارد کودک با تکرار بازی با وسیله ای از آن هم دلزده می شود؛ برای جلوگیری از این حالت می توان با پنهان کردن موقتی اسباب بازی و ارایه مجدد آن به کودک حس کنجکاوی، اشتیاق و پرسشگری کودک را تحریک کرد.

بازی و اسباب بازی باید پاسخگوی حس خلاقیت کودک باشد ؛ حس خلاقیت ، حسی است که در همه کودکان با شدت و ضعف مختلف وجود دارد بنابراین کافی است این حس در کودک بیدار شود. نقاشی ، بازی با لگو ، بازی با اسباب بازی های فکری ، کاردستی و… به خوبی حس خلاقیت کودک را سیراب می کند.

خط مشی بازی کودک را باید با ظرافت تعیین و هدایت کرد؛ پژوهشگران به والدین توصیه می کنند بدون آنکه مستقیماً کودک را به نقاشی کردن و یا بازی خاص سوق دهند بازی با اسباب بازی یا وسیله ای خاص را خود شروع کنند. مثلاً برای جلب نظر او با مدادرنگی شروع به نقاشی کنید، به این ترتیب کودک بدون توضیح، کار شما را تکرار خواهد کرد و با تکرار به شیوه ای صحیح او را به سمتی که خواسته اید هدایت کرده اید. مدادرنگی ، ماژیک و آبرنگ ، پازل مناسب سن کودک ، بازی های فکری و … و کار کردن والدین با این وسایل کودک را به بازی این وسایل متوجه می کند.

پیشنهاد:
گروه صنعتی بازرگانی کاسکو فعالیت خود را در زمینه طراحی، ساخت، مونتاژ و خرید و سفارشات اسباب بازی از ابتدای سال ۱۳۹۲ آغاز نموده و با هدف ارائه مدرنترین و به روزترین اسباب بازی درسطح جهانی فعالیت می نماید . با توجه به ارائه اسباب بازی های بسیار بی کیفیت در بازار کشور که عموما کالاهای رده پایین کشور چین می باشد همواره یکی از دغدغه های مشتریان عزیز امکان دسترسی به کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب می باشد لذا این شرکت چه در موارد طراحی و ساخت و چه واردات به عنوان نماینده خریدار سعی در تامین کالای با کیفیت که عموما این کالاها که با برند کاسکو به مشتریان عرضه می گردد دارای خدمات پس از فروش می باشند و سعی گردیده در این راستا رضایتمندی صد در صد مشتریان حاصل گردد، از این رو مطمئن باشید کالاهایی را که از کاسکو خریداری می نمایید دارای عمر طولانی و کیفیت بسیار بالا خواهند بود.

 

 
همچنین کاسکو تلاش نموده از ارائه اسباب بازی های عمومی و تکراری خودداری نماید و تمامی کالاهای ارائه شده  چه در حال حاضر و چه در آینده دارای شاخص های انحصاری و جذابیت های ویژه و نوآورانه ای باشد که برای تمام مشتریان جذاب و غیر قابل رقابت باشد.
تیم خدمات پس از فروش نیز تمام تلاش خود را در زمینه ارائه خدمات مطابق استانداردهای جهانی خواهد نمود تا انشاالله مراکز فروش کاسکو در سنوات آتی تامین کننده قابل اطمینان شما مشتریان محترم باشند.