اخبار مهم
Home / قصد بارداری / خروج منی از واژن، مانع بارداری نیست
95673_195.jpg

خروج منی از واژن، مانع بارداری نیست

سوال مخاطب هریس پویا: من ۲۸ سالمه. اقدام به بچه دار شدن کردیم ولی پس از ۴ ماه  هنوز نتیجه نگرفتیم هر یک روز درمیان مقاربت داشتیم. زمان تخمک گذاری ام را با توجه به درد  زیر شکم و ترشحات غلیظم متوجه می شوم در ضمن هربار پس از نزدیکی نیم ساعت پاهایم را بالا می گیرم اما بعد از رفتن به دستشویی احساس می کنم همه مایع منی از واژنم خارج می شه. آیا این طبیعی است؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز استرس نداشته باشید. این مساله طبیعی است و برای همه پیش می آید. پس از انزال مرد اسپرم در زمانی بسیار کوتاه به سمت رحم حرکت می کند و خروج مایع منی از واژن شما نمی تواند تاثیر خاصی روی باردار شدن تان داشته باشد. پس نگران نباشید.
چهار ماه زمان زیادی نیست که نگران هستید چرا بارداری برای شما اتفاق نیفتاده است. در اولین قدم مشاوره های لازم قبل از بارداری را انجام دهید تا ببینیم که آیا ریسک فاکتوری در سوابق فردی و خانوادگی شما وجود دارد که روی باردار شدنتان تاثیر بگذارد یا خیر. در صورتی که ریسک فاکتوری نداشته باشید تا یک سال برای باردار شدن به شما فرصت داده خواهد شد چون در هر ماه شانس بارداری برای هر فرد حدود ۲۴ درصد است.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.