اخبار مهم
Home / نوزاد / خراب شدن شیر مادر
95294_680.jpg

خراب شدن شیر مادر

سوال مخاطب هریس پویا: دخترى ٢ ماه و نيم دارم كه از شير خودم می خورد. چند روزى است كه سينه سمت راستم را كم می خورد و همش سينه را مي كشه و از سمت چپ خوب می خورد. وقتى سينه راست را می خورد بلافاصله بالا می آورد و سينه چپ هم زياد سيرش نمى كند. آيا شيرم خراب شده. ادويه و چيزهاى نفاخ هم نمى خورم. سينه راستم هم كوچک شده است. وزن دخترم هم نرمال است.

پاسخ دکتر بهروز باوریان، متخصص اطفال:
اینکه شیر شما خراب شده است کاملا اشتباه می باشد چون نمی تواند یک سینه شیر خوبی داشته باشد و سینه دیگر شیرش خراب شده باشد. احتمال دارد که سینه شما آبسه کرده و یا نوک این سینه شما بیرون نیست و نوزاد به سختی می تواند شیر بخورد و بهتر است که برای حل مشکل به متخصص اطفال مراجعه کنید اما اگر هیچ کدام از این مشکلات را نداشته باشید احتمالا تکنیک شیر دادن شما به نوزاد اشکال دارد به صورتی که یا نوزاد را به خوبی در آغوش نمی گیرید،‌ یا سینه به طور دقیق در دهانش قرار ندارد و یا مشکلات دیگری دارد که بهتر است حتما برای حل کردن آن در اولین فرصت به دکتر مراجعه کنید تا نوزاد شما کمبود وزن نگیرد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.