اخبار مهم
Home / قصد بارداری / حاملگی خارج رحم, تست بتا را بالا می برد؟
79172_482.jpg

حاملگی خارج رحم, تست بتا را بالا می برد؟

پرسش: متاهل هستم و پیشگیری طبیعی دارم. بعد پریود نشدن  و گذشتن از زمان عادی ان قرار شد از  حاملگی با استفاده از تست بارداری مطمئن شوم برای همین تست خون بعد ۱۲ روز تاخیر در پریودی انجام شد و جواب بتا نیم بود. سونو هم چیزی نشان نداد. برای همین دکتر بهم ۴ آمپول پروژسترون زد که بعد از ۱۴ روز باز هم پریود نشدم برای همین ۲ روز بعد مجددا تست بتا دادم بتا ۱۰ بود و پرولاکتین هم ۳۳ ایا باردارم یا اینکه علل دیگه ای دارد؟
در ادامه یاداور میشوم از آخرین روز پریودی الان ۶۵ روز گذشته است. در ضمن حدود ۲ هفته یعنی بعد از آمپولها دچار درد زیر شکم و حساس شدن و دردناک شدن سینه ها شده ام.

پاسخ: بتا برابر با ۱۰ مشکوک حساب می شود آزمایش بتا را تکرار کنید مجدد توسط پزشک معاینه شوید اگر بتا بالای ده بود ولی به نفع حاملگی نبود از نظر ریه و سینه معاینه کامل شوید حاملگی خارج رحم نیز می تواند بتا را بالا ببرد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.
براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.