اخبار مهم
Home / نوزاد / جنس لباس نوزاد، کدام بهتر است؟
152748_120.jpg

جنس لباس نوزاد، کدام بهتر است؟

سراغ الیاف مصنوعی نروید
برای انتخاب پارچه لباس نوزاد یا انتخاب لباس نوزاد باید دقت کنید که هرگز به سراغ پارچه‌هایی که الیاف مصنوعی دارند، نروید. این الیاف ممکن است برای پوست نوزادتان حساسیت ایجاد کند و موجب التهاب و سوزش پوست او شود.

 بنابراین توصیه‌های زیادی در این زمینه مطرح شده که همواره برای تهیه لباس نوزاد به سراغ پارچه‌هایی بروید که از الیاف طبیعی نخی و پنبه‌ای تهیه شده باشند. این لباس‌ها می‌توانند بهترین محافظ برای پوست نوزاد باشند.

به این نشانه‌ها توجه کنید
هرگاه با شست‌وشوی لباس، ملحفه، پتو یا دستمال نوزادتان شاهد بروز علائمی مانند جوش، خشکی، پوسته‌پوسته شدن یا التهاب و قرمزی در پوست او شدید پیش از هر کاری باید آن لباس یا پتو را از نوزادتان دور کنید چرا که ممکن است از شوینده نامناسبی برای شستن لباس استفاده کرده باشید.

 بنابراین در این حالت لباس را از کودک دور کنید و آن را چند بار به خوبی آب‌کشی کنید تا آثار ماده شوینده از آن خارج شود. به این ترتیب می‌توانید با خیال راحت در دفعات بعدی از آن لباس استفاده کنید. البته به شرط آن‌که از جنس الیاف لباس‌تان مطمئن باشید و خیال‌تان راحت باشد که بهترین الیاف را برای جنس لباس نوزادتان انتخاب کرده‌اید.

چگونه لباس نوزاد را بشوییم
برای شست‌و شوی لباس نوزاد هرگز از شوینده‌های قوی و صابون‌ها یا پودرهایی که در ترکیب آن‌ها عطر یا مواد حساسیت‌زا وجود دارد، استفاده نکنید. این کار موجب می‌‌شود احتمال بروز حساسیت در پوست نوزاد افزایش پیدا کند یا استعداد ابتلا به حساسیت‌های پوستی یا اگزما در او افزایش یابد.

شوینده‌های خاصی برای شست‌وشوی لباس نوزاد وجود دارد که به دلیل داشتن ph پایین بهترین انتخاب برای شست‌وشوی لباس یا پتوی نوزاد محسوب می‌شوند اما باید توجه داشته باشید از آنجا که خاصیت قلیایی این نوع شوینده‌ها اندک است قدرت شویندگی آن‌ها نیز به همان میزان پایین است بنابراین هنگام شست‌وشو باید دقت کافی را داشته باشید و از تمیز و پاکیزه شدن لباس نوزادتان مطمئن شوید.

این نکته را جدی بگیرید
انتخاب پارچه‌های غیرقابل اشتعال نیز یکی از بهترین گزینه‌ها برای نوزادان است. بسیاری از کار‌شناسان پوشاک بر این باورند که انتخاب پوشش غیرقابل اشتعال برای نوزادان از قبیل لباس، کفش و حتی رختخواب می‌تواند در حفظ سلامت نوزاد موثر باشد. در بسیاری موارد مشاهده شده نوع پوشش نوزاد توانسته جان او را در شرایط بحرانی و پرخطر نجات دهد یا احتمال آسیب‌پذیری او را به حداقل برساند.

پیشنهاد:
پوشاک برگ سبز مفتخر است با بیش از ۲۲ سال سابقه در زمینه تولید البسه سیسمونی نوزاد به عنوان اولین تولید کننده ی صد در صد پنبه سری نوزادی در جهت آنچه کودکان ما شایسته آنند با نام تجاری آشور فعالیت نموده و درهمین راستا به علت ثبت این نام توسط شخص دیگری با برندهای ثبت شده و جدید برگ سبز و تیک تاک ساعی به ارائه خدمات می پردازد.

 
 


ما همواره گل های زندگی خود را لایق بهترین ها دانسته و با این رویکرد در تولیدات خود از بهترین طرح ها و مواد اولیه موجود در ایران استفاده می نماید و امید است سایر تولید کنندگان نیز در همه مقاطع با نگرشی مثبت در جهت بهتر بودن گام بردارند.