اخبار مهم
Home / کودک / تنها در خانه، بچه ها از کی آماده اند؟
child-stay-home-alone.jpg

تنها در خانه، بچه ها از کی آماده اند؟

شهرزاد: آیا فرزندتان به اندازه كافی بزرگ شده كه بتواند به تنهایی در خانه بماند؟ طبق نظر كارشناسان ۵/۳میلیون نفر از كودكان ایرانی پنج تا ۱۲ ساله حدود یک ساعت از روز را بعد از مدرسه به تنهایی می‌گذارنند. بنابراین بهتر است به آن‌ها یاد بدهید كه چگونه از خود مراقبت كنند.

 

چه زمانی والدین آمادگی تنها گذاشتن فرزندان خود را دارند؟ برخی والدین به دلیل شرایط ناگزیرند فرزند خود را برای مدتی در خانه تنها بگذارند و گاهی هم پیش می‌آید كه ناگزیرند فرزند خود را تنها بگذارند. مثلا اگر هنگام فیلم دیدن در سینما احساس گناه می‌كنید یا به خاطر نگرانی در مورد فرزندتان، سر كارتان تمركز كافی ندارید، مطمئن باشید شما آمادگی كامل برای تنها گذاشتن فرزندتان را ندارید حتی اگر فرزندتان بخواهد.

 

 

توجه داشته باشید كه دو تا سه ساعت بیش‌ترین زمانی باشد كه فرزندتان را تنها می‌گذارید.

 

 

والدینی كه نگرانند فرزندشان در تنهایی و نبود آن‌ها چه كارهایی می‌كند هم جزء آن دسته از كسانی هستند كه هنوز آمادگی تنها گذاشتن فرزندشان را ندارند. بنابراین بهتر است قبل از این‌كه فرزندتان را در خانه تنها بگذارید، قوانینی را برای او مشخص كنید مانند این‌كه آیا اجازه دارد كسی را به منزل راه دهد؟ به او دقیق بگویید كه چه كسی را می‌تواند به منزل راه دهد.

 

 

همچنین مشخص كنید كه با چه كسانی می‌تواند تلفنی صحبت كند و با افراد غریبه چگونه برخورد كند.