اخبار مهم
Home / کودک / تلفن همراه و کودک، همراه نسل جدید «همراه تر» می‌شود
9079_766.jpg

تلفن همراه و کودک، همراه نسل جدید «همراه تر» می‌شود

هریس پویا- پردیس بختیاری: اریکسون اخیرا جدیدترین گزارش خود را منتشر کرده و طبق آن گفته شده که سرعت بزرگ تر شدن بازار تلفن‌های همراه روز به روز افزوده می‌شود طوری که در سال ۲۰۲۰ تقریبا ۹۰% کودکان بالای ۶ سال تلفن همراه خواهند داشت.ریما قرشی، معاون ارشد رئیس و رئیس استراتژی در اریکسون گفت: «کاهش قیمت گوشی، افزایش قابلیت و گسترش پوشش شبکه‌ها دلایلی هستند که تلفن همراه را تبدیل به یک پدیده جهانی کرده‌‌اند طوری که تلفن همراه به زودی در دسترس اکثریت مردم جهان، بدون توجه به سن و موقعیت، خواهد بود.»

گزارشات نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ ارتباط مردم جهان با هم بسیار متفاوت و بیشتر از قبل خواهد بود.

اریکسون پیش بینی می کند کهدر سال ۲۰۲۰ حداقل ۶٫۱ بیلیون تلفن همراهفعال در دنیا وجود خواهد داشت، این در صورتی است که در حال حاضر این رقم ۲٫۷ بیلیون است.

انتظار می‌رود که بیشتر این تلفن‌های هوشمند برای تماشای ویدئو مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین ترافیک ویدئو در سال ۲۰۲۰ ده برابر افزایش خواهد یافت.

آینده تلفن‌های هوشمند برای کودکان

از آنجا که انتظار می رود، بخش عمده‌ای از تلفن‌های همراه برای تماشای ویدئو به کار می‌رود، باید شاهد صفحه‌های بزرگ‌تر با کیفیت بهتری باشیم.

یک نظرسنجی جدید توسط بولگارد نیز پیش بینی کرده است که با توجه به شیوع رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرم و گوگل، کودکان نسل بعد سریع تر از نسل‌های قبلی بالغ خواهند شد.

آمار دیگری نشان می‌دهد که ۷۷ درصد والدین شرکت کننده اعتقاد دارند که فرزندانشان خیلی زود بالغ می‌شوند و دلیل آن را اینترنت می‌دانند.