اخبار مهم
Home / قصد بارداری / تعیین جنسیت جنین چقدر طرفدار دارد؟
15080_940.jpg

تعیین جنسیت جنین چقدر طرفدار دارد؟

هریس پویا، پردیس بختیاری: سایت هریس پویا یک نظرسنجی تحت عنوان «اگر قادر به تعیین جنسیت نوزادتان باشید:» ترتیب داد که در آن مخاطبان طبق نظرات شخصی خود به گزینه‌های «ترجیحم روند طبیعی است» یا «خودم انتخاب می‌کنم» رای دادند.
بر اساس آخرین آمار گرفته شده، ۵۹٫۷۲% افراد به گزینه «ترجیحم روند طبیعی است» و ۴۰٫۲۸ % دیگر به «خودم انتخاب می‌کنم» رای دادند که بدین معنی است اکثریت افراد تعیین جنسیت با روند طبیعی را ترجیح می‌دهند.
پسر می‌خواهید یا دختر؟ این روزها بحث تعیین جنسیت جنین به موضوعی داغ تبدیل شده است طوری که موافقان و مخالفان خاص خود را دارد.
برای بسیاری از زوج‌های جوان مهم است که بتوانند جنسیت فرزند خود را انتخاب کنند. عده ای طرفدار دختر و عده‌ای دوست‌دار پسر هستند و با این روش دیگر مجبور نیستند که برای مثال به امید پسر دار شدن بارداری دوم یا سوم را تجربه کنند، در حالی که تنها یک فرزند می‌خواهند. این گروه فایده این روش را کنترل جمعیت می‌دانند. 
از طرف دیگر برای مخالفان این روش دختر یا پسر دار شدن، فرقی نمی‌کند و تنها چیزی که اهمیت دارد، سلامت جنین است. آنها بر این باورند كه انتخاب بیشتر یک جنس، ممكن است باعث به هم خوردن تعادل جنسیتی در جامعه شود. اگر چه بر اساس آمار به دست آمده، تعداد کمی از زوجین تن به این روش‌های هزینه‌بر و مشكل می‌دهند و به همین دلیل چنین خطری جامعه را تهدید نخواهد کرد.
نظر شما چیست؟ شما کدام روش را می‌پسندید؟ شما نیز می‌توانید نظر خود را در بخش افزودن دیدگاه بیان کنید.