اخبار مهم
Home / قصد بارداری / تعیین جنسیت جنین با اثر انگشت!
75697_738.jpg

تعیین جنسیت جنین با اثر انگشت!

شاید اثر انگشت خیلی منحصر به‌فرد باشد اما همین اثر انگشت بدون وجود برخی داده‌های از پیش‌تعیین شده، کمکی به شناسایی فرد نمی‌کند. این بار دانشمندان موفق شده‌اند با تحلیل شیمیایی اثر انگشت، جنسیت شخص را شناسایی می‌کنند.

تیمی از محققان دانشگاه آلبانی روشی را ابداع کرده‌اند که از ترکیبات شیمیایی اثر انگشت برای تعیین جنسیت استفاده می‌کند. محققان دریافته‌اند که تفاوت ظریفی میان غلظت آمینو اسید در پوست زنان و مردان وجود دارد و سطح آمینو اسید عرق زنان دو برابر سطح آمینو اسید در عرق مردان است.

آنها در این روش، اثر انگشتی را روی یک قطعه‌‌ پلاستیکی قرار دادند تا با محلول هیدروکلریک اسید شسته و سپس گرما داده شود. این فرایند آمینو اسید‌‌های موجود در محلول را وادار به واکنش کرد که منجر به شناسایی جنسیت صاحب اثر انگشت شد.

محققان این روش را در موارد مختلف از جمله برای تشخیص جنسیت اثر انگشت روی در، صفحه کامپیوتر و سطوح دیگر به کار بردند و متوجه شدند که این روش در ۹۹ درصد موارد درست جواب می‌دهد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.