اخبار مهم
Home / بارداری / تعیین جنسیت جنین از حالت شکم!(۱)
52084_386.jpg

تعیین جنسیت جنین از حالت شکم!(۱)

تمامی افراد فامیل دوست دارند وقتی که از بارداری یکی از خانم های خویشاوند مطلع می شوند اندوخته های ارزشمند خود درباره یک بار داری سالم را به این خانم ببخشند. این توصیه ها از رنگ نکردن موها تا پوشاندن پهلوها را دربر می گیرد اما چند درصد مادران باردار قبل از اطلاعت از دستور اطرافیان، صحت توصیه های آنها را بررسی می کنند و آیا سلامت مادر و جنین در این اطلاعات تجربی خلاصه شده؟ چند باور غیرعلمی شایع درباره بارداری را مرور می کنیم.

قطع جریان خون به جنین با خوابیدن به پشت
گاهی رحم و جنین چنان بزرگ می شوند که به رگ های اصلی بدن فشار می آورند و جریان خون به قسمت های پایینی بدن را کاهش می دهند اما این حالت تنها در موارد خاص مثلا طولانی شدن زایمان، افزایش فشار خون مادر در اثر نارسایی کلیه یا اختلالات تکاملی جنین روی می دهد. در چنین مواردی خوابیدن مادر به پهلوی چپ جریان خون او را بهبود می بخشد اما سایر زنان باردار می توانند با خیال راحت به پشت بخوابند.

وان یا استخر ممنوع
ظاهرا نگرانی هایی در مورد انتقال عفونت از آب به بدن مادر وجود دارد اما هنوز تحقیقات دانشگاهی این فرضیه را اثبات نکردهاند. البته اگر کیسه آب پاره شده یا مادر خونریزی دارد به هیچ عنوان نباید وارد استخر یا وان شود. در ضمن متخصصان هشدار می دهند دمای آب وان یا استخر نباید بیش از ۳۸ درجه باشد.

دوری از رادیولوژی و مایکروویو
اگرچه متخصصان از خانم های باردار می خواهند که در موارد غیرضروری در معرض اشعه های مختلف قرار نگیرند اما اگر مادر مجبور شود برای تشخیص یک بیماری عکس رادیولوژی بدهد از روش های کم خطر و ضعیف برای او استفاده می شود. این را هم بدانید که اشعات مضر تنها در کلینیک رادیولوژی جمع نشده اند بلکه سفرهای هوایی هم شما را در معرض اشعات ستاره ها و خورشید، بیشتر از آنچه در تهیه عکس رادیولوژی به شما تابنده می شود. قرار می دهند. از طرفی هیچ تحقیقی خطر اجاق های مایکروویو و انواع وسایل کامپیوتری را برای زنان باردار اثبات نکرده اند.

حدس زدن جنسیت بچه از حالت شکم
جنسیت بچه از اصول ژنتیکی تبعیت می کند و در واقع اسپرم های مرد آن را تعیین می کند. اگر اسپرم حاوی کروموزوم X باشد، تخمک بارور شده دختر است و اگر اسپرم مرد حاوی کروموزوم Y باشد سلول بارور شده پسر است. وضعیت فیزیکی مادر، هیچ تاثیر تایید شده ای ندارد و پایین افتادن شکم هم به دلیل این است که سر جنین در ماه های آخر بارداری رو به پایین قرار می گیرد و این وضعیت در دو جنس دختر و پسر دیده می شود. اگر هم شکم مادر رو به جلو است یعنی جنین درشتی را در شکم دارد و به طور کلی حالت شکم هیچ ارتباطی با جنسیت جنین ندارد.

ادامه دارد…