اخبار مهم
Home / قصد بارداری / تا عید باردار می شوم؟!
95487_866.jpg

تا عید باردار می شوم؟!

سوال مخاطب هریس پویا: اول آذرماه در هفته ی هشتم به دلیل توقف رشد جنین کورتاژ کردم الان بعد از دوماه درعین حال با مصرف آ اس آ و مدروکسی پروژسترون اقدام به بارداری کردم آیا شانس بارداری تا قبل از عید برایم وجود دارد درضمن بیست وچهارسالمه و اولین بارداری و سقط رو تجربه کردم.پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز اولا ما به خانم هایی که دچار سقط شده اند توصیه می کنیم که تا سه ماه صبر کرده و سپس برای بارداری اقدام کنند تا آمادگی کافی را در این زمینه داشته باشند. در ضمن شانس بارداری در هر ماه ۲۴ درصد است یعنی برای یک زن و شوهر سالم که مشاور های لازم قبل بارداری را انجام داده اند در هر ماه حدود ۲۴ درصد شانس بارداری وجود دارد و هیچ پزشک یا روش تشخیصی نمی تواند این احتمال را تخمین بزند که بگوییم آیا شما لزوما تا عید باردار می شوید یا خیر. به هر حال امکان بارداری وجود دارد و باید همچنان اسید فولیک مصرف کنید ولی تضمینی هم برای باردار شدن تا عید وجود ندارد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.