اخبار مهم
Home / قصد بارداری / بی بی چک مثبت بعد آی یو آی با وجود پریود
95489_397.jpg

بی بی چک مثبت بعد آی یو آی با وجود پریود

سوال مخاطب هریس پویا: من دو بار ای یوای انجام دادم و این بارکه ای یوای کردم پریودم یک روز جلوتراومد و پریودم دو روز بیشترطول نکشید و کم بود. روزسوم پریودی بی بی چک زدم مثبت شد. ایا من باردارم؟ آخه حالت تهوع و سرگیجه هم دارم وپریودم همیشه پنج روزطول می کشید.پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز اگر آی یو ای کرده اید و این بار حجم و شکل و زمان خونریزی تان متفاوت بوده حتما لازم است که به آزمایشگاه مراجعه کرده و تست بتا بدهید تا ببینیم که آیا میزان هورمون بتا اچ سی جی در خون شما بالا هست یا نه چون ممکن است که باردار باشید و این خونریزی به دلیل سقط زودرس و… باشد یا نیاز داشته باشید که از یک سری ترکیبات دارویی خاص پروژستروبنی برای حمایت از بارداری برای شما استفاده شود. پس حتما مراجعه داشته و تست بتا بدهید و پزشک تان نتیجه تست را بررسی کنند.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.