اخبار مهم
Home / کودک / بچه ام آبرویم را برده است
90766_346.jpg

بچه ام آبرویم را برده است

سوال مخاطب هریس پویا: پسر ۶ ساله ای دارم که تو خونه منظم  و مودب و واقعا عالیه. نکن  و بکن هم زیاد بهش نمی گم. وقتی می ریم مهمونی خودش می گه رسیدم فلان می کنم بهمان  و… اما به محض  رسیدن نه سلامی نه احترام به دیگران. داد می زنه و بی ادبانه رفتار می کنه. به خدا آموزش دادم و جایزه خریدم و همه کار کردم. اما فایده نداره. حرف ها و طعنه های مردم خسته ام کرده. چیکار کنم؟

پاسخ دکتر هادی پورشافعی،روانشناس:
باید دید چه شرایطی در خانه شما حاکم است که فرزندتان بعد از ورود به یک محیط جدید این رفتارها را از خود نشان می دهد؟ شاید فضایی که نیاز دارد در خانه نیست و وقتی وارد محیط  دیگری می شود، این طور رفتار می کند؟ به هر حال من توصیه می کنم در مواردی که واقعا به تذکر شما نیاز نیست، توجهی به شیطنت ها و رفتارهایش نشان دهید. چون او از توجه شما لذت می برد و باعث می شود دوباره آن رفتارها را تکرار کند. در ضمن سعی کنید روی نقاط مثبت رفتارهایش تکیه و آن ها را تشویق و تقویت کنید. بچه ها به قول هایی که می دهند پایبند نیستند و نمی توان روی آن ها تکیه کرد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.