اخبار مهم
Home / بارداری / بهترین زمان معاینات دندانپزشکی در بارداری
65229_419.jpg

بهترین زمان معاینات دندانپزشکی در بارداری

زنانی که قصد بارداری دارند، توصیه می شود ، حتما قبل از بارداری چکاپ دهان و دندان شوند و اقداماتی تشخیصی و درمانی دهان و دندان را قبل از این دوران جدی بگیرند.

دکتر احمد حائریان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار کرد: از آنجایی مادران باردار نسل جوان در حال حاضر تحصیل کرده هستند بنابراین انتظار داریم به بهداشت دهان و داندان خود توجه بیشتری کرده و قبل از اقدام به بارداری معاینات دندانپزشکی و بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرند.

وی همچنین توصیه کرد: ‌زنان از سلامت دندان‌های خود قبل از دوران باردرای مطمئن شوند تا با دریافت خدمات دندانپزشکی در این دوران از ایجاد عارضه در جنین جلوگیری شود.

با اشاره به این‌که سلامت دهان و دندان در دوران بارداری از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: در دوران بارداری خدمات دندان پزشکی به علت ایجاد عوارض بر جنین، مگر در موارد اورژانسی صورت نمی‌گیرد.

دکترحائریان یادآور شد: در صورتی که مادر باردار در این دوران دچار درد دندان شد و نیاز اورژانسی پیدا کرد، سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای معاینات دندانپزشکی است.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.