اخبار مهم
Home / بارداری / بهترین روش اورژانسی برای پیشگیری از بارداری چیست ؟
71619_178.jpg

بهترین روش اورژانسی برای پیشگیری از بارداری چیست ؟

بارداری ناخواسته می‌تواند آسیب‌های زیادی به سلامت روان خانواده وارد کند.دکتر مریم کاشانیان در پاسخ به این پرسش که بهترین روش اورژانسی برای پیشگیری از بارداری چیست، درباره قرص‌های پیشگیری اورژانسی نسل جدید توضیح داد.

این متخصص زنان و زایمان در توضیح این مطلب که ترکیب داروهای اورژانسی جلوگیری از بارداری نیز مشابه قرص‌های جلوگیری از بارداری است، گفت: «نخستین بار برای پیشگیری اورژانسی از بارداری از قرص‌های HD استفاده می‌شد که خانم باید حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از نزدیکی پرخطر ۲ عدد را با هم مصرف می‌کرد و ۲۴ ساعت بعد مجدد ۲ قرص دیگر می‌خورد. این روش هنوز هم مؤثر است اما باعث تهوع و استفراغ شدید در اکثر خانم‌ها می‌شود.»

عضو هیات علمی دانشگاه به داروهای نسل جدید اشاره کرد که میزان استروژن کمتری دارند و بیشتر حاوی پروژسترون است و عوارض کمتری دارد. او در توضیح نحوه استفاده گفت: «۲ عدد از این قرص‌ها باید بلافاصله و حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از نزدیکی بدون جلوگیری مصرف شود. مکانیسم عمل اثر قرص‌های اورژانسی، پیشگیری از تخمک‌گذاری در کنار نامناسب کردن سطح داخلی رحم است.»

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.