اخبار مهم
Home / قصد بارداری / بعد زایمان کی برای بارداری اقدام کنم؟
93636_247.png

بعد زایمان کی برای بارداری اقدام کنم؟

سوال مخاطب هریس پویا: بعد از سزارین کی میتوان مجددا باردار شد؟ اگر بعد از ۴ ماه از  سزارین ناخواسته باردار شد باید جنین را سقط کرد؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز متاسفانه سوال خود را به طور کامل ذکر نکرده اید. این که شما بعد از یک زایمان سزارین دوباره باردار شده اید حالا حتی اگر بارداری شما بدون برنامه ریزی و چهار ماه بعد از زایمان سزارین شما بوده اصلا به این معنا نیست که شما در حال حاضر اندیکاسیون سقط دارید و نباید بارداری فعلی تان را ادامه دهید. اگر نگران برش زایمان و پارگی رحم هستید که مراقبت های کافی در طی بارداری از این نظر برای شما انجام می شود. البته در حال کلی ما توصیه می کنیم که برای تکمیل ذخائر بدنی مادر، بین هر بارداری با بارداری بعدی حداقل دو سال فاصله باشد ولی حالا که با فاصله کوتاه باردار شدید می توانید با یک سری مراقبت ها و تغذیه درست به بارداری تان ادامه دهید پس نگران نباشید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.