اخبار مهم
Home / کودک / برفک دهان، به سینه مادر هم منتقل می شود!
86384_603.png

برفک دهان، به سینه مادر هم منتقل می شود!

سوال مخاطب هریس پویا: کودکم دچار برفک دهان شده است و به همراه آن گرفتگی صدا و کهیر پوست و التهاب در ناحیه پوشک (با وجود تعویض فوری ) دارد. چه علتی باعث بروز این مشکل شده است؟ چه کاری برای درمانش انجام دهم؟ درضمن نوک سینه هایم نیز ملتهب و پوسته پوسته شده است که شیردهی دردناکی دارم.  می شود شیردهی را موقت انجام ندهم و از شیشه شیر استفاده کنم؟
پاسخ از دکتر نرجس نعیمی پور؛ متخصص اطفال:
مادر عزیز به طور کلی باید بگویم که برای درمان هریک از این مشکلات باید به متخصص مراجعه کنید چرا که طبق شدت مشکلات دارو مناسب تجویز می شود. همچنین ممکن است که مشکل برفک دهان با التهاب ناحیه تناسلی در ارتباط باشد چرا که مصرف دارو ها باعث می شود که از طریق دستگاه گوارش و ادرار عفونت دفع شود و ممکن است با دستگاه تناسلی را دچار التهاب کند. اما کهیر و گرفتگی صدا ارتباطی با برفک ندارند. برای همین توصیه می شود که حتما به متخصص مراجعه کنید. همچنین قارچ دهانی نوزاد به سینه مادر هم منتقل شده است برای همین سینه شما پوسته پوسته و ملتهب است. توصیه می شود دارویی که برای برفک دهانی نوزاد استفاده می کنید روی سینه خود هم بزنید. همچنین باید درمان سینه صورت گیرد و اگر درد زیادی دارید می توانید شیرخود را بدوشید و به نوزاد بدهید.اما توصیه نمی شود که شیردهی به طور کامل قطع شود. 
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.