اخبار مهم
Home / بارداری / برای کم کاری تیروئید در بارداری قرص بخورم؟
95558_514.jpg

برای کم کاری تیروئید در بارداری قرص بخورم؟

سوال مخاطب هریس پویا: سلام هفته ۱۳ بارداریم کم کاری تروئید دارم ۴٫۲۱ خیلی نگران جنینم هستم دکتر زنان قرص لووتروکسین ۵۰ داد روزهای زوج مصرف کنم ولی متخصص داخلی گفته ۵ روز تو هفته بخور الان چیکار کنم؟ آیاکم کاریم زیاد؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز استرس شما در این مرحله نه تنها سود خاصی برای شما ندارد بلکه تاثیر منفی روی بارداری تان دارد. شما همه کاری را که می توانستید در این زمینه انجام دهید را به موقع انجام داده اید. دارو را مصرف کردید و غربالگری ها و مراقبت های روتین دوره بارداری را هم انجام داده اید. پس نگران نباشید و بی جهت به خودتان استرس وارد نکنید. همین که تحت نظر هستید و مراقبت های معمول بارداری را انجام می دهید خوب است. در خصوص مصرف دارو هم بهتر است با یک پزشک فوق تخصص غدد مشورت کنید و تحت نظر ایشان باشید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.