اخبار مهم
Home / بارداری / با افسردگی بعد از سقط چه کنیم ؟
84321_756.jpg

با افسردگی بعد از سقط چه کنیم ؟

پرسش: حدود یک سال پیش دو ماهه باردار بودم که بچه را سقط کردم حدود ۴ ماه بعد از سقط دچار بیماری اضطراب و استرس شدید و بی قراری شدم الان سه ماهه داروی سرترالین از نوع آسنترا استفاده می کنم اما خوب نشدم کم حوصله و بی قرارم نمی تونم یه جا بشینم سینه ام می سوزه آشنا به تکنیکهای یوگا هستم خیلی جواب نمیده اطرافیانم خدارو شکر خوبند خیلی دوست دارم باردار شم اما می ترسم با این حال نتونم و باز سقط بشه ایا مصرف داروی ذکر شده حین بارداری برا بچه خطر داره ؟ دکتر روانپزشکم میگه عیب نداره یکی دیگه ، اصلا من خوب
می شم؟ طب سوزنی هم جواب نداده .

پاسخ: مصرف داروهایتان را ادامه دهید اما در کنار ان توصیه می کنم حتما از روشهای بیوفیدبک هم بهره ببرید. این روشها در کلینیکهایی به کار می رود که مجهز به این دستگاه باشند.
ضمنا توصیه می کنم در مورد عوارض دارویی خیلی دقیق بررسی کنید یعنی توصیه و نظر چند متخصص چه در زمینه روانپزشکی و چه در رشته زنان و زایمان را داشته باشید و به یک نتیجه نهایی برسید.
بانک اطلاعات دارویی نیز احتمالا در زمینه عوارض داروها راهنمایی تان می کند.
ضمنا تغییر در سبک زندگی تان هم اکیدا توصیه می شود.
از خوردن غذاهای پرکالری و شور و چرب خودداری کنید چون خود این مواد استرس زاست. کلا در این زمینه یعنی نوع تغذیه و تاثیر ان بر ارامش با بخش مشاوره تغذیه صحبت داشته باشید.
همچنین ورزش منظم حتی روزی نیم ساعت پیاده روی را فراموش نکنید.
ورزشهایی که با اب سر و کار دارد مثل شنا را هر هفته در برنامه زندگی تان قرار دهید.
خواندن مکرر قران نیز در ایجاد ارامش بسیار موثر است.
صبحها بعد از نماز صبح سوره مزمل را حتما بخوانید.
ذکر”الا بذکر الله تطمئن القلوب” را هم هر روز زمزمه کنید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.
براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.