اخبار مهم
Home / قصد بارداری / باید پسردار می‌ شدم! داستان واقعی مخاطب نی‌ نی‌ بان
36376_418.jpg

باید پسردار می‌ شدم! داستان واقعی مخاطب نی‌ نی‌ بان

هریس پویا: «تهدیدهای همسرم که اگر بچه دختر شد باید سقط کنی دیوانه‌ام کرده بود» این بخشی از ایمیلی است که یکی از مخاطبان هریس پویا به این وب‌سایت ارسال کرده است.‌
جنسیت نوزاد در کنار سلامت او، یکی از مهمترین دغدغه‌های ذهنی تعداد زیادی از زوج‌های ایرانی است. در بخش ابتدایی این نامه، مخاطب هریس پویا از اقدامات و اصرار همسرش برای پسردار شدن گفته است: «از سال ۸۹ اقدام به بارداری مجدد کردم و با توجه به اینکه فرزند اولم دختر بود با اصرار شدید همسرم مبنی بر داشتن پسر روبرو بودم. زیر نظر پزشک رژیم پسر دار شدن را آغاز کردم. استفاده از آن همه مواد که گرمی ایجاد میکرد عوارض زیادی برایم به دنبال داشت و همسرم جز در روزهای تعیین شده حاضر به نزدیکی نبود و تحت فشار روانی شدیدی قرار داشتم و در این مدت ۲بار جنین سقط شد. بعد از آخرین سقط که در مهر ماه اتفاق افتاد در اثر فشار شدید عصبی رفتارم کاملا خارج از کنترل شده بود ۴سال تلاش مداوم تعویض مرتب دکتر و تهدید های همسرم که اگر بچه دختر شد باید سقط کنی دیوانه ام کرده بود»

نتایج یک نظرسنجی اینترنتی که وب‌سایت هریس پویا در اوایل خرداد ماه امسال انجام داد نیز نشان می‌‌دهد از نظر مخاطبان این وب‌سایت، پسردار شدن هنوز بین بسیاری از خانواده‌های ایرانی امتیاز محسوب می‌شود. در این نظرسنجی ۷۱% افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی معتقد بودند که خانواده‌های ایرانی هنوز علاقه‌مند به داشتن فرزند پسر هستند.

تهدیدهای همسرم که اگر بچه دختر شد باید سقط کنی دیوانه‌ام کرده بود

مخاطب هریس پویا در ادامه نامه‌اش از تغییر رویکرد خود و همچنین «مقاومت» در برابر خواسته‌های همسرش می‌گوید: «بالاخره بعد از این‌همه به خودم آمدم و این بار به شدت در مقابل همسرم مقاومت کردم. رژیم و به خصوص استفاده از دوش واژینال با جوش شیرین را کنار گذاشتم و به خدا توکل کردم تا آنچه به مصلحت است اتفاق بیافتد. در عین ناباوری اول آذر ماه متوجه شدم باردارم. باز تلاشهای همسرم برای سقط به دلیل اینکه رژیم را رعایت نکرده بودم، شروع شد ولی این‌بار با توکل به خدا با وجود خونریزی و تهدید به سقط  کردن و با تلاش و درایت دکترم جنین را حفظ کردیم و حالا منتظر به دنیا امدن دختر گلم هستم و خیلی هم شاد و خوشحالم که خداوند این خیر را برایم رقم زده»

تهدیدهای همسرم که اگر بچه دختر شد باید سقط کنی دیوانه‌ام کرده بود

در بخش پایانی نامه، با اشاره به اینکه تعداد زیادی از پرسش‌های ارسال شده به وب‌سایت هریس پویا در مورد «پسردار شدن» است، از این وب‌سایت درخواست شده تا به مخاطبان خود «توصیه» کند که «آنقدر به دنبال پسر دار شدن به خود استرس وارد نکنند. توکل به خدا داشته باشند تا فرزندی سالم و صالح در دامانشان قرار دهد و مطمئن باشند خداوند مهربان خیلی زود مهر بچه را در دل همسرشان می‌گذارد، همانطور که همسرم به طرز عجیبی به این بچه علاقه‌مند شده و هر اتفاق خوبی را به خوشقدم بودن او نسبت می‌دهد و بی‌صبرانه منتظر امدن گل عزیزمان هستیم»
وب‌سایت هریس پویا بنا به وظیفه خود پاسخگوی تمام سوالات مخاطبان، از جمله پرسش‌هایی در مورد «پسردار شدن» است و در بخش «بسته‌های ویژه» این وب‌سایت در دو بخش جداگانه و با نگاهی یکسان به دو موضوع «چگونه دختردار شوم» و «چگونه پسردار شوم» پرداخته شده است.
نظر شما در مورد این نامه چیست؟ آیا شما هم تجربه‌ای مشابه این مخاطب داشته‌اید؟ در بخش نظرات پایین همین خبر، تجربه و دیدگاه خود را با دیگران در میان بگذارید.