اخبار مهم
Home / بارداری / بارداری و سرماخوردگی، چه باید کرد؟
84710_264.jpg

بارداری و سرماخوردگی، چه باید کرد؟

هریس پویا، گروه ترجمه:آب بینی تان سرازیر شده و سرفه میکنید؟ بارداری حسابی شما را ترسانده که حالا با این سرماخوردگی چه باید بکنید؟ خوشبختانه درمانهای سالم و طبیعی وجود دارد به مبارزه با سرفه و سرماخوردگی در دوران بارداری کمک میکند و خیلی از آنها در دسترس شماست.
آیا سرماخوردگی در دوران بارداری خطرناک است؟
خبر خوب اینکه جنین شما از سرماخوردگی در دوران بارداری ایمن است به این معنا که بیماری شما از طریق جفت به او منتقل نشده و آلوده نمیشود. با این حال این امکان وجود دارد که علائم شما ماندگارتر باشد چون سیستم ایمنی بدن شما در حال کار روی تغییرات بدنی شماست.
آیا مصرف داروی سرماخوردگی مشکلی ایجاد  نمیکند؟
بسیاری از سازمانها برخی داروها را برای درد و تب و البته سرفه تایید کرده اند از جمله روبیتوسین وتایلنول. اما به تازگی مشخص شده است که تایلنول با افزایش خطر بیش فعالی کودک در ارتباط است. مانند این دارو، بقیه داروهای مورد تایید نیز باید به طور کافی مورد بررسی قرار  بگیرند و ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند. به همین دلیل بهتر است از درمانهای طبیعی استفاده کنید.
درمانهای طبیعی در دوران بارداری کدامها هستند؟
راه حل های درمانی موثری برای بهبود سرفه و سرماخوردگی در دوران بارداری وجود دارد که با هم برخی از آنها را مرور میکنیم.
سیر: سیر مقاومت شما را در برابر سرما در دوران بارداری بالا میبرد. در واقع در یک مطالعه مشخص شده مصرف روزانه یک مکمل سیر احتمال ابتلا به سرماخوردگی را ۶۰ درصد کاهش میدهد. سیر همچنین به بهبود سریعتر افراد سرماخورده نیز کمک میکند. در دوران بارداری بهتر است یک حبه سیر خرد شده را با وعده غذاییتان بخورید. اگر فکر میکنید با سیر سردی میکنید میتوانید آن را آغشته به عسل کنید.
شربت سرکه سیب: اغلب بیماریها در محیط قلیایی بدن ایجاد میشود و سرکه سیب به دلیل داشتن باکتریهای خوب به مبارزه با عفونت کمک میکند. یک تا دو قاشق غذاخوری از آن را به آب یا چای اضافه کرده و ۳ بار در روز بخورید. برای تسکین گلودرد این شربت را میتوانید غرغره کنید.
عسل: عسل محلی ضدباکتری، ضد میکروب و ضدعفونی کننده است. یک عاشق چای خوری از آن را سه بار در روز میل کنید.
پیاز: پیاز خام مواد شیمیایی و گیاهی دارد که به باز نگهداشتن دستگاه تنفسی کمک میکند. شما میتوانید لوبیا و گوشت را با پیاز خردل بپزید و بخورید.
لیمو: این میوه ضد باکتری بوده و سرشار از  ویتامین C است. یک دوم یک لیمو را به یک لیتر آب اضافه کنید یک قاشق غذاخوری عسل هم به آن بیفزایید و در طول روز بنوشید.
روغن نارگیل: این روغن ضد ویروس و باکتری و قارچ است. شما میتوانید دو قاشق روغن نارگیل را با یک قاشق غذاخوری عسل خام مخلوط کنید و آن روی یک تکه کاغذ بمالید و ۱۵ دقیقه در فریزر قرار دهید و بعد مانند یک دسر خوشمزه آن را بخورید.
ویتامینها و مواد معدنی: ویتامین Dو  A و C روی و سلنیوم بسیار مهم هستند. میتوانید اینها را به صورت مکمل دارویی یا از طریق مواد غذایی حاوی این ویتامین ها و مواد معدنی دریافت کنید.