اخبار مهم
Home / قصد بارداری / بارداری زنان مسن با بستنی و شوهر جوان!
73816_622.jpg

بارداری زنان مسن با بستنی و شوهر جوان!

پزشکان می‌گویند زمانی که زنان از مرز ۴۰ سالگی می‌گذرند برای بچه‌دار شدن باید شوهران جوان داشته باشند!

به نقل از Daily Mail داشتن شوهر جوان شانس زنان مسن را برای باردار شدن افزایش می‌دهد.مطالعه‌ای بر روی زنان ۴۰ سال به بالا نشان داد که اگر همسرانشان هم ۴۰ ساله یا کمی کمتر و بیشتر باشند احتمال بچه‌دار شدن آن‌ها افت می‌کند. محققان کانادایی بر این عقیده‌اند که دلیل این امر در اسپرم مردان نهفته است که با افزایش سن کیفیتش کم می‌شود. تخمک‌های زنان جوان می‌توانند هر مانعی را از میان‌بر دارند اما تخمک‌های مسن‌تر برای این کار مشکل دارند.

محققان دانشگاه مک گیل در مونترال می‌گوید یکی از راه‌حل‌ها برای زنان سالمند داشتن همسر جوان است و این اولین بار است که یک مطالعه نشان می‌دهد که مردان هم مانند زنان از ساعت زیستی برخوردارند.

آن‌ها با مطالعه ۶۳۱ زن ۴۰ تا ۶۰ ساله که همسرانی ۲۵ تا ۷۳ ساله داشتند دریافتند که تخمک‌های زنان جوان می‌تواند هر نقص ماده ژنتیکی اسپرم را درست کند اما زمانی که سن زنان از ۴۰ بگذرد این کار دیگر امکان‌پذیر نیست و اگر مرد نیز در ابتدای دهه چهارم زندگی خود باشد ساعت زیستی بدنش در بارداری زن اثرگذار خواهد بود.

خوردن روزانه بستنی شانس بچه‌دار شدن زنان را افزایش می‌دهد. زنان ۳۵ ساله به بالایی که بیش از ۳ بار در روز از محصولات لبنی استفاده می‌کنند ۲۱ درصد احتمال بارداری‌شان بالاتر از سایرین است. به گفته یکی از پزشکان بیمارستان عمومی ماساچوست، شیر دارای پروژسترون است که به بالا بردن باروری کمک می‌کند .

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.