اخبار مهم
Home / بارداری / باردارم و تکرر ادرار دارم
93641_162.png

باردارم و تکرر ادرار دارم

سوال مخاطب هریس پویا: من درهفته ۱۴ حاملگی هستم از ماه دوم بارداری تکرر ادرار داشتم و همچنان این مشکل همراه من هست و بعضی اوقات کمی این مشکلم کم میشه اما بیشتر اوقات این مشکل همراه من هست درحالی که ازمایشاتم که در ماه ۳ گرفتم مشکلی نداشت ضعف شدید معده هم که اصولا شب ها که بسیار اذیتم میکنه چه کنم؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز آزمایش هایی که موقع غربالگری انجام دادید عفونت ادراری را نشان نمی دهد. این که تکرر ادرار دارید معنایش این است که باید آزمایش ادرار و کشت ادرار انجام دهید تا ببینیم که آیا دار هیدرونفروز و… هستید یا خیر و در صورت ابتلا به عفونت ادراری داروهای لازم را برای شما تجویز کنیم. در خصوص مساله ضعف معده هم اگر منظورتان این است که دچار سوزش معده هستید که تا حدی در بارداری طبیعی است و با مراجعه به پزشک و استفاده از داروهای آنتی اسید می توانید این وضعیت را درمان کنید. در ضمن از خوردن غذاهای سنگین و چای زیاد و دراز کشیدن بلافاصله بعد غذا خودداری کنید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.