اخبار مهم
Home / نوزاد / اگزمای صورت نوزاد درمان هم داره؟
95411_299.png

اگزمای صورت نوزاد درمان هم داره؟

سوال مخاطب هریس پویا: پسرم هشت ماهشه از بیست روزگی صورتش دانه های ریز می زد و با پماد هیدروکورتیزون و مرطوب کننده و پمادهای ساختگی کورتون دار و شربت ستیریزین خوب نشده. اگزما درمان هم داره؟

پاسخ دکتر نوشین عیوضی، متخصص اطفال:
اگزما یک بیماری پوستی است که اشکال مختلف با علل متفاوت دارد که تشخیص آن تنها با معاینه حضوری مشخص می شود. معمولا در۵۰ درصد موارد تا ۱۸ ماهگی این ضایعات بهبود می یابند. اگر نوع اگزمای نوزاد شما از نوع اتوپیک باشد، باید پوست نوزاد را چرب نگاه دارید. استفاده مکرر از مواد نرم کننده و پرهیز از استفاده از صابون های قوی از اصول اولیه برخورد با اگزمای اتوپیک است. شما به وجود خارش پوست اشاره نکرده اید، در صورت وجود خارش با خنک نگاه داشتن پوست، استفاده از البسه نخی و نهایتا مصرف انتی هیستامین ها می بایست خارش را کنترل کرد. برای انجام معاینه و اقدام درمانی حتما به متخصص مراجعه کنید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.