اخبار مهم
Home / کودک / اگر کودک ورزشکار می خواهید، بخوانید
images3453.jpg.pagespeed.ce_.cO2jCVgbOg.jpg

اگر کودک ورزشکار می خواهید، بخوانید

مشرق: یک متخصص طب سنتی گفت: هفته‌ای یکبار ورزش در برنامه کلاسی کودکان به هیچ وجهه کفایت نمی‌کند و باید کودکان هر روز چند ساعت در هوای آزاد به بازی و ورزش بپردازند.

 

 

 غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی درباره ورزش اطفال اظهار داشت:  ورزش در هر سنی لازم و ضروری محسوب می‌شود و ورزش کردن برای اطفال نیز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که خمیره ذهنی و جسمی فرد در کودکی شکل گرفته و اعضای بدن از ابتدای کودکی باید بر سلامت پایه گذاری شود و اگر این مسئله به خوبی صورت نگیرد نمی‌توان در آینده فرد سالمی تصور کرد.

 
به گفته وی کودکان مدام در حال یادگیری و تعلیم و تربیت هستند و اگر آنها بدن سالمی نداشته باشند، ذهن فعال و خلاقی نیز نخواهند داشت تا این تعالیم و تربیت را به خوبی بپذیرد.
 
این متخصص طب سنتی گفت: ورزش در کودکان به خصوص از ۷ سالگی به بعد که کودک وارد فضای آموزشی شده و بخشی از عمر خود را در کلاس درس سپری می‌کند بسیار مهم است. 
 
کردافشاری افزود: ناصر‌الحکما معتقد است که ورزش هفته‌ای یکبار در برنامه کلاسی کودکان به هیچ وجهه کفایت نمی‌کند و باید کودکان هر روز چند ساعت در هوای آزاد به بازی و ورزش بپردازند.
 
وی عنوان کرد: این مساله در گذشته‌ای که آپارتمان‌نشینی و بی‌تحرکی وجود نداشته است، برای حکما این مسئله بسیار مهم جلوه می‌کرد ولی امروز با صنعتی شدن و آپارتمان‌نشینی و نبود حیاط در منزل و نیز کمبود فضای باز در بعضی مدارس مساله بی‌تحرکی کودکان و ضررهای آن به عنوان یک معضل خودنمایی می‌کند.
 
این متخصص طب‌سنتی بیان کرد: والدین باید برای کودکان خود شرایطی را فراهم کنند که به هر طریق ممکن، مانند استفاده از سالن‌های ورزشی، ورزش در پارک و فضای سبز و … برای کودکان شرایطی را فراهم کنند که به فعالیت بپردارند.