اخبار مهم
Home / کودک / انتخاب لباس برای کودک، تو بهار چی تنش کنم؟
450x510x6355.jpg.pagespeed.ic_.2M252DUcxv.jpg

انتخاب لباس برای کودک، تو بهار چی تنش کنم؟

شهرزاد:پیک­نیک، سوغات بهار است. همین که اولین نسیم کمی ملایم بعد از سوز و سرمای زمستان، توی صورت‌مان می­ خورد، می­ دانیم که دیگر وقتش رسیده جمع و جور کنیم و همراه با دوستان و خانواده، خودمان را مهمان طبیعت کنیم. سپری کردن یک روز در یک باغ، در یک دشت بیرون از شهر یا حتی در پارک‌های جنگلی، در بهار، لذت خاص خودش را دارد. مطمئن باشید بچه­ها هم از یک پیک­نیک در محیط باز و طبیعت، لذت می­برند.

 

 

جالب است بدانید که لباس پیک­نیک برای بچه­ ها، ویژگی­های خودش را دارد. اگر فکر می­کنید همان لباس­ های معمول خانگی یا حتی همان لباس مهمانی که برای عید فرزندتان تدارک دیده­اید، کارتان را راه می­اندازد، سخت در اشتباهید. بهتر است کمی حوصله کنید و این مطلب را تا انتها بخوانید. مطمئن باشید بعد از آن، دست‌تان می­آید که برای یک پیک­نیک بهاری یا یک گردش خانوادگی، چه‌طور می­توانید کودکانی با لباس ایمن، راحت و صدالبته شیک داشته باشید. این دو نمونه با جزییات‌شان، حکم دوتا مثال را دارند. با این حال می­شود گفت که تقریبا تمام قواعد لباس پیک­نیک، در آن‌ها رعایت شده. اگر جایی بهتر از این هم می­شد دست به انتخاب زد، گوشزد کرده­ایم.

 

 

دخترانه:

به زیبایی آفتاب

 

۱- هیچ‌وقت نباید هنگام گردش در طبیعت، جنگل و پارک، لباس بدون آستین یا دامن، تن دخترتان کنید. به هر حال، در طبیعت، ممکن است حشرات مختلف وجود داشته باشند و اگر لباس پوشیده، تن فرزندتان نباشد، آسیبی به او بزنند. از طرف دیگر، با لباس یک‌دست پوشیده، حساسیت­های پوستی که ممکن است در هوای بهاری ایجاد شود، امکان بروز کم‌تری پیدا می­کند.  بیلرسوت (یا همان سرهمی)، نمونه خوبی به عنوان لباس برای پیک‌نیک دختربچه­ هاست؛ هم پارچه نرم و خنکی دارد، هم رنگش، چر­ک‌تاب است و کثیفی را به نسبت رنگ­های روشن­تر، دیرتر و کم‌تر نشان می­دهد و هم آن‌قدر راحت هست که یک صبح تا عصر، دختر کوچولوی‌تان را کلافه نکند.

 

هنگام خرید یا سفارش دوخت چنین بیلرسوتی، به یک نکته حتما توجه کنید. چنین بیلرهایی باید به نحوی طراحی شده باشند که فرزندتان موقع دستشویی رفتن، راحت باشد. اگر دقت کنید می­بینید که لبه پاچه ­های شلوار این بیلر، دور مچ پا، جمع و بسته می­شود. به این ترتیب، هم امکان رفتن حشره به بدن فرزندتان کم‌تر می­شود و هم پایین شلوار، دیرتر کثیف می­شود.

 

 

۲- کلاه، بی برو برگرد، جزیی از یک دست لباس استاندارد پیک‌نیک برای همه است، به خصوص برای بچه­ها. دخترک شما، پوست حساسی دارد. از طرف دیگر، ممکن است بعد از یکی، دو ساعت زیر آفتاب بودن، کلافه شود. برای همین، موقع رفتن به طبیعتگردی، هرگز کلاه را فراموش نکنید، اما کلاه پیک‌نیک­های بهاری، یک نکته دارد.

 

باید مراقب باشید که کلاه فرزندتان، خودش، عاملی برای ایجاد گرما نباشد. بهترین کلاه، برای چنین شرایطی، کلاه حصیری است؛ کلاهی که خودش، خنک و سبک است و در عین حال، همان کارکردی را دارد که شما می­خواهید. البته فراموش نکنید که عینک آفتابی- عینک آفتابی استاندارد، نه عینک آفتابی فانتزی- را هم به عنوان یکی از اصلی­ترین اجزای ظاهر دخترتان در روز پیک­نیک در نظر بگیرید. کرم ضدآفتاب مخصوص کودکان را هم فراموش نکنید.

 

۳-  صندل، شمشیر دولبه است! هم ظاهر دخترتان را بهاری­تر می­کند و باعث می­شود پایش عرق نکند، هم ممکن است به دلیل این‌که مناسب پیاده­روی و دویدن و شیطنت­های کودکانه نیست، به پای دخترتان آسیب بزند. پیشنهاد ما به شما این است: اگر در باغی شخصی هستید و محیطی که می­شناسید، می­توانید صندل را برای ظاهر دخترتان انتخاب کنید، اما اگر به طبیعت و پارک­های جنگلی می­روید، بهتر است سراغ یک کتانی استاندارد بروید که البته خیل هم بسته نباشد؛ کتانی که چسبی باشد، به کتانی بنددار، اولیت دارد تا دخترتان، خودش، راحت بتواند آن را از پا دربیاورد و دوباره پایش کند.

 

 

۴- شما بهتر از ما می­دانید که دختربچه­ ها، وسایلی دارند که دوست دارند همراه خودشان، آنها را همه جا ببرند؛ از عروسک محبوشان گرفته تا یک آینه کوچک و حتی خوراکی­های خوش‌مزه. یک کیف دستی حصیری کودکانه، بهترین انتخاب برای ظاهر دختر شماست که می­خواهد به پیک­نیک برود. هم جادار است و هم سبک و هم با کلاهی که سرش گذاشته، هماهنگی دارد. شما می­توانید یک کیف حصیری ساده و کوچک انتخاب کنید و خودتان روی آن را تکه­دوزی یا تزیین کنید تا مناسب دخترتان شود.

 

 

پسرانه:

سربه‌هواست، می‌دونم!

 

۵- انتخاب لباس برای پسربچه ­ها در یک روز بهاری که می­خواهید به گردش بروید، کار راحت­تری است. هر پسرکی، در کمدش، دست‌کم یک شلوار جین دارد. دقت کنید که شلوار جینی که برای پیک­نیک انتخاب می­کنید، نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد. یک شلوار راسته که به تن پسرتان آزاد باشد، عالی است. اگر پاچه شلوار پسرکتان بلند است، می­توانید از همان ابتدا آن را تا لبه مچ پا، به شکل پاکتی تا بزنید تا هم کم‌تر کثیف شود و هم فرزندتان راحت­تر باشد.

 

شلوار جین پسرتان را حتما با یک کمربند، دورکمرش محکم کنید تا مدام نخواهد شلوارش را بالا بکشد و کلافه شود. یادتان باشد که کمربندهای کودکانه، قفل و سگکی ساده دارند تا خود کودک بتواند آن را ببندد و باز کند. شلوار جینی که خیلی خشک باشد، مناسب کودکان نیست. از طرف دیگر، جین­های کاغذی هم زیادی برای کودکان که نمی­توانند لباس‌شان را مدیریت کنند، رهاست. پس، حتما شلوار جینی را از کمد پسرتان برای پیک­نیک انتخاب کنید که خیلی سفت یا خیلی رها نباشد.

 

۶- یک تی­شرت ساده آستین کوتاه، دومین انتخاب کلیدی شما برای ظاهر پسرتان در روز پیک­نیک است. شاید بگویید چرا آستین‌کوتاه؟ این انتخاب، دلیل مشخصی دارد. پسربچه­ ها،  بیش‌تر از دخترها شیطنت دارند. به همین دلیل، زودتر و بیش‌تر، گرم‌شان می­شود. وقتی شما، تی­شرت آستین‌کوتاه را زیر یک کت بهاری تنش کنید، می­توانید وقتی گرمش شد، کت را از تنش دربیاورید تا پسرتان خنک شود. البته پیشنهاد می­کنیم که به جای تی­شرت رنگ روشن، سراغ رنگ­های تیره­تر بروید. به این ترتیب، کم‌تر نگران زود کثیف شدن آن می­شوید. همچنین تی­شرت­های یقه‌گرد، در کل، برای بچه­ ها بهتر است تا تی‌شرت­های یقه‌سه­ دکمه یا یقه‌هفت و انگلیسی؛ هم راحتی بیش‌تر دارند و هم پوشیدن و درآوردن آن، برای فرزندتان، راحت­تر است.

 

۷- کت­های بهاری، به احتمال زیاد، شیک­ترین لباس­هایی هستند که برای این فصل اختراع شده­اند! هم سبکند و خنک که هوای ملایم بهاری را یادآوری می­کنند و هم موقع بادهای خنک بهاری که بی­خبر می­وزند، گرمای مطبوعی را به شما هدیه می­کنند. یادتان باشد که موقع پیک­نیک و طبیعت گردی، حتما یک کت سبک بهاری برای پسرتان کنار بگذارید. این کت کرم­رنگ، هماهنگی خوبی با عینک آفتابی این پسربچه در عکس پیدا کرده است. یک عینک آفتابی استاندارد، همراه کرم ضدآفتابی که به پوست صورت پسرتان مالیده­اید، او را برای یک پیک­نیک خوب آماده می­کند.

 

۸- نظرتان درباره این کتانی چیست؟ این کتانی، در اصل، بندی نیست و بندهای روی آن، تزیینی است. برای همین، پسربچه­ های سربه­ هوا، خیلی از پوشیدن آن، احساس رضایت خواهند کرد. برای موقعیت­های این‌چنینی، به‌طور قطع، یک کفش کتانی راحت، بهترین انتخاب است؛ کفشی راحت و شیک که به بقیه اجزای ظاهر پسرتان هم بیاید؛ کفشی که بتواند با آن بدود، شیطنت کند و خوش بگذراند.

این کفش، رویه چرم دارد و به دلیل دوتا سوراخی که در دو طرفش تعبیه شده، گردش هوا را در کفش، راحت می­کند. دیگر چه چیزی از یک کفش مخصوص پیک­نیک و طبیعت گردی می­خواهید؟