اخبار مهم
Home / بارداری / اقدام به بارداری کردید، از این داروها دوری کنید
81427_636.jpg

اقدام به بارداری کردید، از این داروها دوری کنید

سوال مخاطب هریس پویا: قبل از باردارى از قرص هاى آنتى هيستامىن و سرماخوردگى مصرف کردم. آیا براى جنین ضرر دارد؟چه داروهاىى قبل از باردارى نباید مصرف نشود؟

پاسخ دکتر فضائلی،متخصص زنان و زایمان:
اگر باردار نیستید که خیر؛ نگرانی شما بی مورد است و دلیلی ندارد وقتی هنوز باردار نشده اید نگران باشید. اگر هم باردار باشید که مصرف این داروها مشکلی برای جنین به وجود نمی آورند.

پاسخ دکتر نسرین نصیرزاده،متخصص زنان و زایمان:
قبل از بارداری مصرف دارو مشکلی ندارد و فقط چند دسته از افراد که داروهای ضد صرع و داروهای پوستی مثل راکوتان استفاده می کنند باید مراقب باشند و تا یک سال و نیم باردار نشوند، چون احتمال بروز ناهنجاری های جنینی وجود دارد. در مورد داروهای ضد صرع هم ممکن است پزشک معالج رژیم درمانی را تغییر دهد. چون یک سوم کسانی که بیماری صرع دارند و باردار می شوند، بیماری شان در روند بارداری تشدید می شود. این دسته از افراد باید از دز بالای اسید فولیک برای پیشگیری از بیماری استفاده کنند.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.