اخبار مهم
Home / نوزاد / اصول آروغ گیری نوزاد
95739_536.jpg

اصول آروغ گیری نوزاد

سوال مخاطب هریس پویا: دختر ۲ ماه ای دارم که بعد از خوردن شیر و اقدام من برای گرفتن آروغش معمولا زیر پنج دقیقه آروغ میزند آیا لازمه حتما ۲۰ دقیقه رو شونم نگهش دارم؟ شب ها که به صورت خوابیده بهش شیر میدم وقتی کاملا خوابیده، لازمه بلندش کنم و آروغش رو بگیرم؟

پاسخ دکتر عباس مغدادی، متخصص اطفال:
شب ها که شیر می دهید سعی کنید در حالت نشسته باشید تا زمانی که نوزادتان شیر می نوشد، هوا وارد معده اش نشود و شیر را بالا نیاورد. در صورتی که نوزاد زیر سینه به خواب برود احتیاج به بیدار کردن و گرفتن آروغ ندارد، او را به روی پهلوی راست بخوابانید که در صورت استفراغ، شیر به ریه برنگردد و از عوارض آن جلوگیری شود، مدتی که گذشت او را به روی پهلوی چپ بخوابانید. نگه داشتن نوزاد به مدت ۲۰ دقیقه موجب آرامش نوزاد پس از شیردهی و پیشگیری از بروز کولیک می شود، بنابراین از سوی متخصصان توصیه می شود.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.