اخبار مهم
Home / بارداری / اسید فولیک و اهمیت مصرف آن در زنان
68705_534.jpg

اسید فولیک و اهمیت مصرف آن در زنان

سوال مخاطب هریس پویا: دو ماه است که باردارم. آیا فقط مصرف اسید فولیک کافی است؟ تا چند ماهگی باید مصرف کنم؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:
اگر سوء تغذیه نداشته باشید و به اندازه کافی از میوه جات و سبزی جات استفاده می کنید، تمام مواد غذایی مورد نیاز از تمام گروه های غذایی را دریافت می کنید، نیاز نیست از مولتی ویتامین استفاده کنید. ترجیح ما این است که همه افراد در درجه اول موادی مثل کلسیم و آهن خود را از طریق مصرف مواد طبیعی به دست بیاورید. ضمن این که تمام خانم ها لازم نیست مولتی ویتامین مصرف کنند و اگر می خواهند مصرف کنند، بهتر است که با تجویز پزشک باشد. ما مولتی ویتامین را به کسانی تجویز می کنیم که در هضم یا جذب غذا مشکل داشته یا نسبت به ماده غذایی حساسیت دارد. در این صورت برای تامین مواد مورد نیاز برایش مولتی ویتامین تجویز می کنیم.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
توصیه می شود که همه خانم ها در سنین باروری یعنی از ۱۵ سالگی یا ۵۰ سالگی مصرف اسید فولیک داشته باشند. مصرف فولیک از قبل بارداری مهم است و تا سه ماه اول یعنی هفته ۱۴ اهمیت دارد. کسی که سابقه اختلالات خاص سیستم عصبی در خانواده یا بارداری قبلی داشته باید با دوز بالاتر اسید فولیک مصرف کند.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه به صورت رایگان پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.