اخبار مهم
Home / نوزاد / آغوشی برای کودک، گرم اما محکم نه!
350x233x21-khwdkh-pshtsh-r-khm-w-khwdsh-r-bh-qb-prtb-mykhnd-lt-an-chyst.jpg.pagespeed.ic_.MTHY82yMBv.jpg

آغوشی برای کودک، گرم اما محکم نه!

هریس پویا: نترسید، ناراحت هم نشوید؛ این کار در مورد نوزادان و کودکان نوپا کاملاً طبیعی است. اگر نوزاد یا کودک‌تان دچار درد یا نگرانی شود، معمولاً پشت‌اش را خم می‌کند و خودش را به عقب پرتاب می‌کند تا بتواند از بغل شما فرار کند و بر روی بدن خود کنترل داشته باشد. کودک با این کار علاوه بر این که شما را از دردش آگاه می‌کند، می‌تواند از درد خود نیز بکاهد.

 

 

البته بیشتر کارشناسان عقیده دارند که این حرکت نه به خاطر عامل فیزیکی بلکه به علت مسائل ذهنی مانند ناراحتی یا نگرانی است. این ناراحتی ممکن است به خاطر این باشد که خیلی محکم کودک را در آغوش گرفته‌اید، اسباب‌بازی اشتباهی را به او داده‌اید یا این که آهنگی که دوست ندارد را برایش می‌خوانید.

به این نکته توجه کنید که وقتی کودک در آغوش شماست و این کار را انجام می‌دهد، ممکن است نتواند کاملا خود را کنترل کند و پرتاب شود، بنابراین همواره روی حرکات کودک به خصوص نوزاد خود کنترل لازم را داشته باشید. در این حالت حتی می‌توانید کودک را روی سطح صاف بگذارید و اجازه دهید روی فرش نرم، بالش یا تشک غلت بزند.

نگران نباشید، این حالت خیلی زود رفع خواهد شد. در واقع مشکلات فیزیکی کودک با مشکلات ذهنی او خیلی متفاوت هستند. مشکلات فیزیکی در طول مدت زمان خاصی از بین می‌روند در صورتی که مشکلاتی مانند ناراحتی یا نگرانی می‌توانند به راحتی حل شوند.