اخبار مهم
Home / نوزاد / آغوشی باز برای کودک، شیوه های صحیح بغل کردن
507x338x174286583P20P281P29.jpg.pagespeed.ic_.7DV7QADo2y.jpg

آغوشی باز برای کودک، شیوه های صحیح بغل کردن

هریس پویا: همه ما دوست داریم کودکان را در آغوش بگیریم اما بعضی از والدین در این مورد نگران‌ هستند زیرا احساس می‌کنند که آن‌ها بسیار ظریف‌ و شکنده‌اند.

 

 

·        کودک شما از این که نزدیک شما باشد، لذت می‌برد اما تمایلی ندارد به سرعت موقعیت خود را تغییر دهد. بنابراین او را به آرامی و با احتیاط حرکت دهید.

·        زمانی که او را در آغوش می‌گیرید، مراقب سر و گردن او باشید. کودکان نمی‌توانند سنگینی سرشان را کنترل کنند.

·        فرقی نمی‌کند سر او کجای بدن شما است، روی شانه یا سینه‌تان، زمانی که او را در آغوش می‌گیرید سر او را از پشت نگه‌دارید.

·        او را با اطمینان در آغوش بگیرید. اگر شما به خودتان اعتماد داشته باشید، او نیز در آغوش شما آرام خواهد گرفت. هر چه کودک شما بیشتر رشد کند، قوی‌تر می‌شود و می‌تواند سر خود را برای مدت کوتاهی بالا نگه دارد.

 

 مراقب باشید نباید کودک‌تان‌ را تکان دهید

سر کودکان بسیار سنگین است و ماهیچه‌های پشت و گردن او به اندازه کافی قوی نیست تا بتواند سر او را نگه دارد. تکان دادن موجب می‌شود که سر او محکم و با سرعت به جلو و عقب برود و این عمل می‌تواند رگ‌های خونی کوچک مغز او را پاره کند و باعث ضربه یا حتی مرگ شود.

 

تا وقتی کودک‌تان نوپا نشده است، او را در هوا تاب ندهید. کودک شما از این کار متنفر است و این عمل می‌تواند به او شدیدا آسیب برساند.